SON DAKİKA

Genç'te Yıllık 110 Bin Ton Demir Üretilecek

Bu haber 12 Aralık 2017 - 14:27 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Genç İlçesi Gözertepe köyü mevkiinde kurulması planlanan demir ocağında yıllık 110 bin ton demir üretilmesi planlanıyor.
Bingöl Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, Dimin Madencilik tarafından Genç İlçesi Gözertepe Köyü mevkiinde kurmayı planladığı demir ocağı projesinin uygun bulunduğunu belirterek ÇED sürecinin başladığını bildirdi.
Dimin Madencilik tarafından hazırlanan ÇED dosyasında, Genç’te kurulacak demir ocağından yılda 110 bin ton demir üretilmesi planlanıyor.
Demir ocağının kurulacağı bölgede, 244 bin metrekarelik alanda faaliyet yürütülecek. Projenin bütçesi 875 bin TL olarak belirlenirken, bu paranın 580 bin TL’sinin alınacak delici makine, kompresör ve lastikli yükleyici araçları için, 40 bin TL’sinin nakliye giderleri için, 100 bin TL’sinin şantiye kurulumu ve saha düzenlenmesi için, yaklaşık 110 bin TL’sinin ruhsat ve diğer izin harcamaları için, geriye kalan 45 bin TL’nin ise proje gerçekleştirilirken öngörülmeyen giderler için ayrıldığı bildirildi.
Ocak alanında demir rezervinin, patlatma, kazma ve yarma usulü ile alınmasından sonra alandan toplanarak kepçe-kamyon yöntemiyle daha önceden izinleri alınmış Demir Cevheri Zenginleştirme Tesislerine ham madde temini amacıyla gönderileceği belirtildi.
Sahada çıkartılması düşünülen malzemenin ortalama yoğunluğunun 4,75 ton m3 olduğu belirtilen ÇED dosyasında, “Proje alanında üretim miktarı yıllık 110 bin ton demir olarak belirlenmiştir. Söz konusu projenin ömrü; ruhsat süresi, rezerv miktarı ve piyasa şartlarına bağlıdır” ifadelerine yer verildi.
Projede 15 personelin görevlendirileceği belirtildi.
Genç Gazetesi

sperrmuellberlin.org

abu dhabi prostitutes berlinintim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat