SON DAKİKA

Bingöl İŞGEM Açıldı

Bu haber 12 Aralık 2017 - 21:30 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bingöl’de 5 Milyon Euro değerindeki İş Geliştirme Merkezi’nin açılış töreninde konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, “Avrupa kişi başı geliri 100 liraysa Türkiye’de bu 37 liraydı 2002 yılında. 15 yıl gibi bir zaman diliminde 37’den 62’ye yükselmiş durumundayız. Bu 25 puanlık bir iyileşme demektir. Türkiye artık Avrupa ile arasındaki farkı kapatmış durumda” dedi.
Türkiye ve Avrupa Birliği tarafından finanse edilen, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının uyguladığı Rekabetçi Sektörler Programı kapsamında, Fırat Kalkınma Ajansı tarafından, Bingöl İl Özel idaresi, Belediyesi ve Ticaret ve Sanayi Odası ortaklığıyla hayata geçirilen İŞGEM açıldı.
Açılış töreninde konuşan Bingöl Valisi Ali Mantı, bölgeye yapılan yatırımların devam etmesi gerektiğini ifade ederek, “Güzel şeyler oluyor Bingöl’de iyi niyetli, güvene dayalı, birbirimizi severek, sayarak güzel şeyler yapılıyor yapılmaya devam edecek. Bunun arkasından farklı başka projelerde gelecek. Ülkemizi, Bingöl’ü tanıtacak güzel programlar oldu. Her temas iz bırakır. Her görsellik insanların yeni duygularını ortaya çıkarır. Belki batıda biraz farklı görünüyor ama daha güzel daha iyi şeyleri ön plana çıkarabilmek için böyle yatırımlarımızın devam etmesi lazım” dedi.
Türkiye’nin uzun yıllardır Avrupa Birliğine üye olma çalışmalarını anımsatan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, bu sürecin halen devam ettiğini söyledi.
“TÜRKİYE’YENİN AVRUPA’YA KATACAĞI ÇOK ŞEY VAR”
Avrupa’nın ve Türkiye’nin birbirine katacağı birçok kazanımın olduğunu kaydeden Yılmaz, “Türkiye’nin Avrupa’ya katacağı çok şey var Avrupa’nın Türkiye’ye katacağı çok şey var. Karşılıklı kazı kazan ilişkisi olan bir coğrafyadan bahsediyoruz. Türkiye esas olarak Avrupa’nın bir parçası olan bir ülke. Bizim stratejik hedeflerimizden bir tanesine de Avrupa birliğine tam üyelik. Hükümetimiz bu konuda da üstüne düşeni fazlasıyla yapıyor. Bir taraftan gümrük birliğimizi güncelleyerek diğer taraftan vatandaşlarımızın önündeki vize engelini kaldırarak bir diğer taraftan mülteci meselelerinde olsun, diğer meselelerde olsun iş birliğini geliştirerek Türkiye ile Avrupa birliği ilişkilerini derinleştirmek durumunda buradayız. Pozitif olumlu bir gündemle bu ilişkileri geliştirmek durumundayız” diye konuştu.
Türkiye’nin 15 yıl içinde Avrupa ile olan farkı ciddi manada kapattığını belirten Yılmaz, “AK Parti hükümetleri döneminde Avrupa ile olan aramızdaki farkı oldukça kapattık. 2002 yılında Avrupa birliğinin kişi başı gelirini yüz kabul eder olursak Türkiye’deki kişi başı geliri bunun yüzde 37’si. Yani Avrupa kişi başı geliri 100 liraysa Türkiye’de bu 37 liraydı 2002 yılında. Bugün geldiğimiz noktada bu oranı yüzde 62’ye çıkarmış durumdayız. 15 yıl gibi bir zaman diliminde 37’den 62’ye yükselmiş durumundayız. Bu 25 puanlık bir iyileşme demektir. Türkiye artık Avrupa ile arasındaki farkı kapatmış durumda” şeklinde konuştu.
220 KİŞİ İSTİHDAM EDİLECEK
İŞGEM projesi ile 220 kişinin istihdam edileceğini vurgulayan Yılmaz, “Bu proje 5 milyon avroya mal oldu. Yüzde 85 AB, yüzde 15 Türkiye katkısıyla yapılmış bir proje. 220 kişiye istihdam sağlanması ön görülüyor. 36 ay gibi sürede tamamlandı bu projemiz.  Çeşitli büyüklüklerde 22 adet atölyeler mevcut. Soğuk hava depolarından yönetim binalarına kadar. Bu sadece fiziki bir yatırım değil, teknik yardım boyutu da var. Bir taraftan da rehberlik yapılacak” dedi.
İŞGEM açılış törenine AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz’ın yanı sıra, AK Parti Bingöl Milletvekili Enver Fehmioğlu, Vali Ali Mantı, Belediye Başkanı Yücel Barakazi, Kalkınma Bakan Yardımcısı Yusuf Coşkun, Fırat Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mesut Öztop, kurum amirleri ve vatandaşlar katıldı.
Haber Merkezi

PİYASALARDA SON DURUM

 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

EN ÇOK KAZANANLAR

  EN ÇOK KAYBEDENLER

   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

    BUGÜN 1000TL NE OLDU?

    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    sperrmuellberlin.org

    abu dhabi prostitutes berlinintim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org

    Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat