SON DAKİKA

O İlçenin de KYK Yurduna İhtiyacı Var!

Bu haber 11 Aralık 2017 - 16:10 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bu yıl yaklaşık 350 öğrencisiyle eğitim ve öğretim yılına başlayan Genç Meslek Yüksekokulunda okuyan bazı öğrenciler ilçede kira fiyatlarının yüksek olması ve öğrenci yurtlarının olmamasından dolayı barınma sorunu yaşıyor.
2009 yılında Bingöl Üniversite bünyesinde faaliyete geçen 2015 yılından itibaren Genç sınırları içerisinde eğitim ve öğretim hayatına devam eden Genç Meslek Yüksekokulu zamanla büyüyerek ve gelişerek öğrenciler tarafından tercih edilmeye başlandı. Bu yılki eğitim ve öğretim yılına 340 civarında öğrenciyle başlayan MYO’da okuyan bazı öğrenciler barınma sorunu yaşıyor. Ev kiralarının yüksek olduğunu ve ilçede özel yurtların da olmamasından dolayı barınma sorunu yaşadıklarını belirten öğrenciler Genç ilçesinde Kredi Yurtlar Kurumu tarafından yurt yapılmamasının kendilerini mağdur ettiğini ifade ediyor.İlçede yeterli barınma imkanlarının olmamasından dolayı Bingöl’de ikamet edip Genç’e gelmek zorunda kaldıklarını ifade eden öğrenciler bu durumun kendilerini sıkıntıya soktuğunu belirtiyor.

KİRA FİYATLARI YÜKSEK, ÖZEL VE KYK YURTLARI YOK

Genç Meslek Yüksekokulunda okuyan öğrenciler kendilerini Ziyaret gelen Genç Belediye Başkanı M. Hadin Toprakla olan konuşmalarında:” Genç İlçesinde kira fiyatları yüksek. Ev tutamıyoruz. Özel ya da vakıf yurtları da yok. Bu durum bizi mağdur ediyor. Bazılarımız Bingöl’de ikamet edip buraya gelmek zorunda kalıyoruz.” İfadelerini kullandı.
SORUNLARINI BAŞKAN TOPRAKTAN’A İLETTİLER
Geçtiğimiz günlerde Genç Meslek Yüksekokulunda okuyan öğrencileri ziyaret eden Genç Belediye Başkanı M. Hadi Topraktan burada öğrencilerin sorunlarını dinledi. Öğrenciler yaşadıkları en büyük sorunlardan birisinin barınma sorunu olduğunu belirtip bu konuda Başkan Topraktan’dan çözüm bulunmasını istedi. Topraktan da özel yurtların özel teşebbüslerin Kyk yurdunun da Kredi Yurtlar Kurumunun inisiyatifinde olduğunu belirtti.
pendikilan.com
Genç Gazetesi

sperrmuellberlin.org

abu dhabi prostitutes berlinintim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat