SON DAKİKA

M. Hanifi Güler'de Adaylığını Açıkladı

Bu haber 11 Aralık 2017 - 19:32 'de eklendi ve kez görüntülendi.

AK Parti İl Başkanlığına aday olduğunu açıklayan Bingöllü İş adamı Mehmet Hanifi Güler, göreve gelmesi durumunda başarısız bir tablo ortaya çıkması durumunda; “Ben başarısız bir il başkanlığı yaptığım zaman hiç kimsenin beni değiştirmesine de müsaade etmem, kendim bırakırım” diyerek göreve gelmeden kararlı bir şekilde hizmet edeceğinin sinyalini verdi.
Uzun yıllardır özellikle Arap ülkelerinde birçok yatırıma imza atan Bingöllü iş adamı Mehmet Hanifi Güler, AK Parti İl Başkanlığına aday olduğunu açıkladı.
Bingöl AK Parti İl Başkanı Yılmaz Seven’in başarısız bir tablo ortaya çıkarmasının ardından AK Parti Genel Merkezi, istifasını istemiş ve geçtiğimiz hafta Ankara’ya giden Seven, istifasını sunmuştu. Hal böyle olunca gözler yeni İl başkanının kim olacağına dikildi.
Seven’in istifasının ardından AK Parti İl Başkanlığına adaylığını gazetecilerle düzenlediği basın toplantısında açıklayan iş adamı Güler, net konuştu.
“AK PARTİ TÜRKİYE’Yİ HİZMET AĞIYLA ÖRDÜ”
Geçmiş yıllarda birçok Arap yatırımcıyı Bingöl’e getirdiğini ancak arazi bulamadıkları için yatırım yapılmadığını kaydeden Güler; “Arap işadamlarını Bingöl’e yatırım yapmak için buraya getirdik ancak arazi bulamıyoruz. Geçen yıl Suudi Arabistan’dan güçlü bir firmanın, yaklaşık 3 bin-4 bin çalışanı olan bir firmanın yönetim kurulu başkan yardımcısını Bingöl’e getirdim. 3 gün burada misafirim oldu. Devletten arazi talebinde bulunduk, arazi olmadığı için reddedildik. Arazi konusunda sıkıntı olunca kimseyi çağırıp yatırım da yapma şansımız yok. AK Parti Türkiye’yi hizmet ağıyla ördü. Bu hizmetlerden Bingöl’de nasibini aldı. Taşra ile merkez arasındaki kopukluğu gidermek için Bingöl halkıyla beraber çalışacağım. Şeffaf, dürüst, objektif bir şekilde. Ben iki şekilde sorumluyum. Bir ilime karşı sorumluyum, iki ülkeme karşı sorumluyum. Ülkeye karşı sorumluyum çünkü bu küresel savaşların yegane hedefi Türkiye’dir, Türkiye’yi Suriyeleştirmektir, Libyalaştırmak, Iraklaştırmaktır. İkincisi ilime karşı sorumluyum, Bingöl milliyetçisiyim. Gurbette çok yaşadım, Bingöl’ün ezikliğini çok yaşadım. Bingöl’ün lobisi yok dışarıda, medya gücü, iş adamı gücü yok, siyasetçi, politikacı gücü yok dışarıda. Garibanız, mağduruz, küçük bir iliz. Bu nedenle bende bu iktidardaki serüvene katkı sunmak için, ilimize hizmetlerin daha iyi yapılabilmesi için, onurlu, haysiyetli, şerefli bir şekilde ilimdeki hiyerarşik yapıya, siyasi dengelere önem vererek, hizmetleri önceleyerek bu ile hizmet etmek istiyorum” dedi.
“KENDİM BIRAKIRIM!”
Bingöllü halkın siyasilere olan bakışının negatif bir hal aldığını ve göreve geldiği takdirde başarısız bir tablo ortaya çıkması durumunda istifa edeceğini net bir şekilde vurgulayan Güler; “Millet siyasetçileri pek tutmuyor, sevmiyor. Niye? Siyasetçilerin bir cennet vaad etmedikleri kalıyor. Siyasi zamanlarda herkes konuşuyor, seçim bittikten sonra milletin beklentileri yüksek olunca ve beklentiler gerçekleşmeyince millet başlıyor eleştiri yapmaya. Aslında demokrasinin en güzel taraflarından bir tanesi de budur, eleştirebilme, zamanı geldiğinde de değiştirebilme. Ben başarısız bir il başkanlığı yaptığım zaman hiç kimsenin beni değiştirmesine de müsaade etmem, kendim bırakırım. Ben diyorum ki, Bingöl’de bir ilki gerçekleştirelim. Yeni bir ahlak, yeni bir düzen, yeni bir hizmet, yeni bir kucaklama ile Kuzey-Güney ayrımını ortadan kaldıralım. Zaza-Kürt ayrımını ortadan kaldıralım. Hepimiz Bingöllüyüz. Nasıl ümmet kimliği bizim için bir çatıdır, ümmet kimliği altında birleşiyorsak, Bingöl kimliği altında birleşelim, Bingöl bizim hayalimiz olsun, hedefimiz olsun. Hepimiz Bingöllüysek Bingöl’ün mücadelesi bizim üst kimliğimiz olsun, ilimizin ileriye gitmesi için çabalayalım” diye konuştu.
“TEK KURTULUŞUMUZ İSTİHDAMDIR”
Çevre illerin kalkınma ve yatırımda çok iyi bir noktaya geldiğinin altını çizen Güler; “Elazığ yanı başımızda, Erzurum, Diyarbakır’a baktığımızda kıskanıyorum. Hem kıskanıyorum, hem imreniyorum. Niye benim ilimde şehirleşme düzeni güzel olmasın, niye benim ilimde yapılaşma güzel olmasın, niye benim ilim bir şehir görüntüsü içerisinde olmasın, niye benim ilimde yatırımlar olmasın. Ben işadamı kimliğimi kullanarak sanayi odasıyla, üniversiteyle, siyasetçilerle, işadamlarıyla, Bingöllü olup da dışarıda olan işadamlarımızla Bingöl için ne yapabilirizin mücadelesini yürüteceğim. Sermayeyi buraya çekeceğiz, devletin vermiş olduğu imkanlardan, teşviklerden işadamlarımıza fırsatlar tanıyacağım, istihdam sağlayacağız. Tek kurtuluşumuz istihdamdır. Devlet kapısına göz dikmiş Bingöllülerin bir umudu, bir kurtuluşu olmaz. Bingöl’de üretimi, istihdamı sağlamamız lazım. SÜTAŞ gerçekten Bingöl’e bir ivme kazandıracaktır. Bizler de SÜTAŞ etrafında kümelenip yatırım yapacağız, hayvan besleyeceğiz, sütçülük yapacağız, etçilik yapacağız. Bingöl şehri öyle bir şehir ki, bir zamanlar, Suudi Arabistan ve Kuveyt’in et ihtiyacını Bingöl karşılıyordu. Bugün biz Mersin’den, Maraş’tan keçi getirip burada yiyoruz” ifadelerini kullandı.
“BİNGÖL’ÜN KURTULUŞU HAYVANCILIKTADIR”
Bingöl’ün hayvan üreticiliği ile kalkınacağını belirten Güler; “İlimiz limanlara uzak bir şehirdir. Burada üretip limanlardan dünyaya satma şansımız biraz zayıftır. Bunun için de Bingöl’ün kurtuluşu hayvancılıktadır. Bingöl mera hayvanı sermayesizdir, maliyetsizdir. Bunu teşvik edeceğiz. SÜTAŞ ile birlikte bu teşvik biraz somutlaşacak. Şimdi insanlarımız cesaret edemiyor ama yarın SÜTAŞ burada bayrakları diktiği zaman, süt alımlarına başladığı zaman hepimiz teşvik edilmiş olacağız. AK Parti il başkanı görevinden istifa etti. Genel merkezin taktiridir. Süreç böyle işliyor. Şuanda süreç bu fırsatı getirmiş önümüze. Benim niyetim şimdiye kadar herkesi yaptığı gibi yapmak değildir. Sanayi odasıyla, STK’larla, partilerle, burada söz sahibi kim varsa onunla beraber yol yürümeye hazırım.  Ben hizipçilik yapmayacağım, adil davranacağım, adaletten sapmayacağım, Bingöllüler arasında nüfuzlu, nüfuzsuz ayrımı yapmayacağım. Ben sadece AK Parti il başkanı olayım, evrak geldi imzalayayım, havaalanından protokol alıp bırakayım, öyle yapmayacağım. Tüm ilçeleri, köyleri dolaşıp halkla buluşarak sorunlara çözmeye çalışacağım” diyerek sözlerini noktaladı.
Gündem 12

sperrmuellberlin.org

abu dhabi prostitutes berlinintim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat