SON DAKİKA

700 Bin TL'lik Kreş Faaliyete Geçti!

Bu haber 09 Aralık 2017 - 17:16 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Genç Kaymakamlığı Kırsal Dönüşüm Rehabilitasyon Projesi (KDRP) kapsamında Genç Meslek Yüksek Okulu yerleşkesinde yapılan çocuk kreşi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne devredilerek Gökkuşağı Anaokulu adıyla faaliyete geçti.

Genç Kaymakamlığı’nca 2014 yılında “İçişleri Bakanlığı Kırsal Dönüşüm Rehabilitasyon Projesi’’ kapsamında 700 Bin TL’ye mal edilen çocuk kreşi, prosedürdeki bazı engellerden dolayı Bingöl Üniversitesinden alınıp Genç İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne devredildi. Devir çalışmaları tamamlanırken İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün bazı onarım işlemlerin ardından eğitime başlayacağı belirtildi. Bingöl Üniversitesinin kreşte görev yapan hizmetli maaşları Genç Kaymakamlığı’nca ödenen ve yine birçok gideri Kaymakamlıkça karşılanan kreş için resmiyetteki bir takım şartları karşılayamadığı için kreşi devrettiği öğrenildi.
İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜNDEN AÇIKLAMA YAPILDI
Genç İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünden konuyla alakalı yapılan açıklamada:”Daha önce Genç Kaymakamlığı tarafından Genç Meslek Yüksek Okulu bünyesinde kreş olarak faaliyet gösteren bina Kaymakamlık tarafından İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüze devredilmiştir. Müdürlüğümüz bünyesinde anaokulu olarak hizmet verecek olan bina “GÖKKUŞAĞI ANAOKULU” adıyla hizmete başlamıştır. 36-66 aylık çocuklarımızın kayıtlarını yapıp eğitim görebilecekleri anaokulunda eğitim görmek isteyen çocuklarımızın velilerinin şahsen okul idaresine başvurmaları gerekmektedir. Okulumuzda 4 ( dört ) derslik, mutfak, oyun alanları ve tam teşekküllü materyalleri ile tam donanımlı bir anaokulu olarak eğitim öğretime başlamıştır” ifadelerine yer verildi.
“36 VE 66 AYLIK ÇOCUKLAR KAYIT YAPTIRABİLİR”
Kreşin devredilmesi ile ilgili açıklamalarda bulunan İlçe Milli Eğitim Müdürü Remzi Dinler, “Genç Kaymakamlığı tarafından alınan kararla kreş İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüze devredildi. Kreşimizi teknik bazı işlerimizi bitirdikten sonra hafta başında anaokulu olarak açacağız. Ailelerimiz 36 ve 66 aylık çocuklarını getirip kayıt yaptırabilirler. Bu anaokulumuz özel eğitim veren kreşlerden bile daha iyi şartlara sahip. Kayıt yaptırmak isteyen herkes gelip başvurusunu yapabilir. Anaokulumuz 4 derslikten oluşacak ve bu dersliklerimizde de en donanımlı öğretmenlerimiz görev yapacak” şeklinde konuştu.
Genç Gazetesi

sperrmuellberlin.org

abu dhabi prostitutes berlinintim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat