SON DAKİKA

Müftülük Kirayı Arttırdı, Esnaf İsyanda!

Bu haber 08 Aralık 2017 - 15:48 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bingöl Müftülüğünün Cami pasajlarındaki kiracılara gönderdiği ihtarnamede % 200’e varan oranlarda kira artışına gittiği öğrenildi. Esnaf ise bu duruma tepkili!
Bingöl’de bulunan pek çok caminin pasajı esnaflara kiraya verilmiş durumda. Bingöl Müftülüğünün cami pasajlarında kiracı olarak bulunan esnaflara gönderdiği bir ihtarnamede kiraların % 100’den başlayıp, % 200’e varan oranlarda artışa gittiği öğrenildi.
Esnaflara gönderilen Bingöl Müftüsü Mecit Can imzalı ihtarnamede, halihazırda ne kadar kira ödediği ve yıl başı itibari ile yeni kira bedelinin ne kadar olduğu yazılı. İhtarnamede ayrıca yeni kira bedelinin altında yapılacak ödemelerin yargıya intikal ettirileceği uyarısı yer alıyor.
Cami pasajlarında kiracı olarak kalan esnaf ise bu duruma tepkili. Kira artışının olağan durumun üstünde olduğu, bir seferde maksimum % 20 artış yapılması gerekirken, % 200’e varan oranlarda artışın kabul edilemeyeceği görüşünde. Esnaflardan biri, piyasada ekonomik krizin olduğunu, pek çok esnafın kepenk indirmek zorunda kaldığını, bu kira artışının kalan esnafı da zora sokacağını ifade ederek, bu olağanüstü kira artışına tepkili olduğunu dile getirdi.
Öte yandan, kiracı esnafların İl Müftülüğüne itiraz edeceği öğrenildi.

Ahmet Üstün/Bingöl Net

sperrmuellberlin.org

abu dhabi prostitutes berlinintim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat