SON DAKİKA

Mahalle Buluşmalarının Bu Haftaki Durağı Mirzan'dı

Bu haber 08 Aralık 2017 - 15:20 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bingöl Valiliği ve Bingöl Belediyesince düzenlenen Mahalle Buluşmaları toplantıları, Mirzan Mahallesi’nde devam etti.
Mirzan Cami taziye evinde düzenlenen toplantıya, Bingöl Valisi Ali Mantı, Belediye Başkanı Yücel Barakazi, kurum müdürleri ve çok sayıda mahalleli katıldı.
Program Mirzan Mahallesi Muhtarı Necmettin Baraç’ın açılış konuşması ve mahallesine ait sorunları ifadesi ile başladı. Daha sonra Belediye Başkanı Yücel Barakazi, Mirzan Mahallesinde olmaktan ve Mirzanlı sakinler ile buluşmaktan duyduğu sevinci ve mutluluğu ifade etti. Ardından mahalle sakinleri söz alarak lise, çocuk parkı, çöp konteyneri, kanalizasyon, sportif faaliyetler için tesis, mahalledeki vericilerin kaldırılması, mahalleden köylere giden yollarda alkol tüketimi ve çevreye verilen rahatsızlıklar, mobese kameralarının aktif hale getirilmesi, elektrik şebekelerinin yeraltına çekilmesi, gençlerin uyuşturucuya karşı korunması, mahalleden geçen derenin ıslahı ve Pazar yerinin yeniden belirlenmesi gibi konulardaki sıkıntılarını ve taleplerini dile getirdiler.
Toplantıda konuşan Vali Mantı, “Eğer biz birliğimizi, beraberliğimizi, kardeşliğimizi, kaynaşmamızı ve dayanışmamızı kucaklayıcı bir şekilde yaparsak, ne içeride, ne de dışarıda bu ülkeye zarar verebilecek, ülkeyi sıkıntıya düşürebilecek bir güç bu fırsatı bulamayacaktır. Onun için birbirimizi iyi tanımamız lazım. Onun için birbirimizi iyi tanımamız lazım” dedi.
Dünyanın en pahalı sermayesinin güven olduğunu belirten Mantı, “Birbirimizi sevmek zorundayız, çünkü hepimiz insanız. İnsanlar, sadece ve sadece sevgiyle ayakta kalır ve yaşarlar. Dünyanın en pahalı sermayesi güvendir.  Güven her türlü hastalıkların da ilacıdır” diye konuştu.
Belediye Başkanı Barakazi ise, mahalle buluşmaları kapsamında vatandaşlarla bir araya gelerek sorun ve talepleri dinlediklerini söyledi.
Bingöl Belediyesince Mirzan Mahallesi’ne birçok yatırım yapıldığını kaydeden Barakazi, şunları söyledi: “Mahalle buluşmaları kapsamında bugün Mirzan Mahallesi’ndeyiz. Belirli zaman dilimlerinde düzenlediğimiz toplantılarla mahalle sakinlerimizle bir araya gelerek hem sorunları dinliyoruz hem de karşılıklı fikir alışverişinde bulunuyoruz. Kentimizin güzel mahallelerinden birisi olan Mirzan Mahalle’mize altyapı ve üstyapı dâhil olmak üzere birçok yatırım yaptık. İmarda yol geçen ancak yol vasfı olmayan yerleri kilitli parke taşları ile döşedik ve yeni yollar açtık. Mahallede açık halde bulunan ve çevreye kötü kokular yayan dereyi kapattık. Mahallede gördüğümüz birçok sorunu giderdik, bundan sonra da gidermeye devam edeceğiz.”
Toplantı, mahalle sakinlerince dile getirilen sorun ve taleplerin dinlenmesiyle sona erdi.
Haber Merkezi

sperrmuellberlin.org

abu dhabi prostitutes berlinintim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat