beylikdüzü escort bayan

SON DAKİKA

Vali Mantı'dan Dünya Engelliler Günü Mesajı

Bu haber 03 Aralık 2017 - 23:20 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bingöl Valisi Ali Mantı 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Dolayısıyla Mesaj yayınladı. İşte Vali Mantı’nın o mesajı;
“Engelliler ile birlikte yaşamayı öğrenmek gelişmiş toplumların özelliklerindendir. Hayatı onlarla el ele sürdürebilmek, engellerini aşma konusunda desteklemek ve kamuoyunda engelli algısını engelliler lehine değiştirmek hepimizin görevlerindendir.
Engellilerimizi hayatın içinde aktif, üretken, mutlu ve mütebessim kılmak bir medeniyet algısının, varlığı okuma tarzının ve gelişmişlik düzeyinin göstergesidir.
Amacımız engelli kardeşlerimizin engelsiz bir ortamda, kimseye muhtaç olmadan ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri, hayatın içine herhangi bir vatandaşımız gibi rahatça katılabilmeleridir. Toplumsal yaşamın her alanında fırsat eşitliğinden yararlanmaları ve ayrımcılığa uğramadan haklarının korunması engellilerimiz adına temel hedeflerimizdir.
Ülkemizde son yıllarda engelli kardeşlerimizi merkeze alan politikalar üretilmekte, engelli bireylerin yasal haklarının ve yaşam koşullarının iyileştirilmesine yönelik çalışmalar yapılmaktadır.
Bunun yanında onlarla gönüllü ilişkiler kurmak, yeteneklerini gösterebildikleri, kendilerini gerçekleştirebildikleri imkanlar oluşturmalıyız.
Desteklendikleri ve motive edildikleri takdirde engelli kardeşlerimizin pek çok alanda ciddi başarılara imza atmış olmaları hepimizi sevindirmektedir. Sanattan spora, eğitimden ticarete gösterilen azim ve kararlılık örnekleri takdire şayandır. Hayata bakışı ve insan ilişkilerini derinden etkileyen bu başarıların devamlılığını diliyorum.
Engelli olmak okumayı, düşünmeyi, yorumlamayı engellememelidir. Her bireyin potansiyel engelli adayı olduğunu unutmadan, tüm engellerin kaldırıldığı bir dünya temennisiyle engelli kardeşlerime selam ve saygılarımı sunar, esenlikler dilerim.”

Sertaç Dilda - Mala Me Sertaç Dilda - Buke Sertaç Dilda - Reşe Ez Brindar Mame (feat Bawer Beyani) Sertaç Dilda - Reşe (feat Bawer Beyani) Sertaç Dilda - Kurdish Mashup Sertaç Dilda - feat Deniz Sarıca-Sevin Gayrı Sertaç Dilda - Welate Gurbete Sertaç Dilda - Bunca Gamı Bunca Derdi Sertaç Dilda - Welate Gurbete (Remix) Sertaç Dilda - Yalan Dünya

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat