SON DAKİKA

Deprem ve İlk Yardım Semineri Verildi

Bu haber 01 Aralık 2017 - 19:35 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bingöl Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu tarafından 30 Kasım 2017 tarihinde Meslek Yüksekokulları Konferans Salonunda “Deprem ve İlk Yardım” semineri verildi.
Seminerde özellikle deprem kuşağında yer alan Bingöl için farkındalık oluşturmak ve bilinçlendirme yapma amacı vurgulandı.
“Amacımız, deprem konusunda farkındalık yaratmak”
Seminerin açılış konuşmasını yapan Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Mehmet Ayçiçek, “ülkemizin ve özellikle bölgemizin öncelikli bir gerçeği olan deprem konusunda farkındalık yaratma ve oluşabilecek kazalarda almamız gereken tedbirler ve ilk yardım konularında bilinçlenmek amacıyla bu semineri düzenledik” dedi.
Öğr. Gör. Uğur Akbaş da depremin oluşumu, dünyadaki deprem bölgeleri, ülkemizin yaşadığı büyük depremler ve özellikle Bingöl’ün geçmişten günümüze kadar yaşadığı depremleri anlatarak, konunun önemine dikkat çekti.
Seminerin diğer konuşmacısı İSG Uzmanı ve inşaat mühendisi Ömer Çelik ise;  “İlk Yardım nedir? Nasıl yapılır”? konularında cansız manken üzerinde uygulama yaparak katılımcıları bilgilendirdi.
Seminere Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Mehmet Ayçiçek, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Şükrü Bengü, akademik ve idari personel ile öğrenciler katıldı.
Haber Merkezi

sperrmuellberlin.org

abu dhabi prostitutes berlinintim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat