SON DAKİKA

1. Uluslararası Kısa Film Festivali Başladı

Bu haber 29 Kasım 2017 - 14:56 'de eklendi ve kez görüntülendi.

1.Bingöl Uluslararası Kısa Film Festivali Üniversite Kongre Merkezinde gerçekleşen görkemli bir açılış töreniyle başladı. Törende konuşan Rektör Prof. Dr. İbrahim Çapak, bu tür programların hem üniversite adına hem de Bingöl adına çok önemli olduğunu ifade etti. 28 Kasım 2017’de başlayan kısa film festivali 2 Aralık 2017’ye kadar devam edecek.
Üniversite kongre merkezinde dört gün boyunca sürecek festivalin ilk günü renkli görüntülere sahne oldu. Açılışı da Üniversite kongre merkezinde gerçekleştirilen festivale AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, AK Parti Bingöl Milletvekili Enver Fehmioğlu, Bingöl Valisi Ali Mantı, Kalkınma Bakan Yardımcısı Yusuf Coşkun, Belediye Başkanı Yücel Barakazi, Bingöl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Çapak, sinema yönetmenleri, oyuncular ve ünlü sanatçı Göksel katıldı.
“Sağlıklı bir toplum, daha sağlıklı bir kültür aktarımı ile olur”
Kısa film festivalinin açılış konuşmasını yapan Bingöl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Çapak, bu tür programların hem üniversite adına hem de Bingöl adına çok önemli olduğunu dile getirerek; “Benim için çok önemli bir an. Bu tür programlarım hem üniversitemizde hem de ilimizde gerçekleşmesi çok önemli. Bu bir başlangıç diyorum. Çünkü sinema, sanat dallarının en önemlilerinden biridir. Gönülden geçen ve gerçekleşebilen doğru bir yol. Biz çoğu şeyi artık sinemalar üzerinden, filmler üzerinden görüyoruz. Çünkü kültür, sinemalar üzerinden öğrenilip aktarılıyor. Sağlıklı bir toplum, daha sağlıklı bir kültür aktarımı ile olur. Dolayısıyla; sinema kültürünün sağlıklı bir şekilde güçlü hale gelmesi, toplumun da sağlıklı bir şekilde yönlendirilmesidir diye düşünüyorum”  şeklinde konuştu.
“Sinema içinde birçok sanatı barındıran bir alan”
Bingöl’de bu yıl ilki gerçekleştirilen 1.Bingöl Uluslararası Kısa Film Festivalinin heyecanı içerisinde olduğunu dile getirerek sözlerine başlayan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, “Sinema sanatı birçok sanatı içinde barındıran bir alandır. Müziğinden görselliğine birçok unsuru sesiyle, renkleriyle bir araya getiren, edebiyatıyla, senaryosuyla bütünleştiren çok sanatlı bir alandır sinema. Sinemanın son yüzyıldır gerek dünyaya gerek ülkemize nasıl damgasını vurduğunu biliyoruz. Televizyon, sosyal medya ne kadar gelişirse gelişsin sinemanın yeri gerçekten ayrıdır. Farklı gelişimlerle birlikte sinema, dünyamızın, insanlığın, ülkemizin çok önemli bir alanı olmaya devam ediyor” şeklinde konuştu.
Kısa film festivalinin açılışında Bingöl Valisi Ali Mantı ve Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi de kısa birer konuşma yaptılar. Açılış konuşmaların ardından ünlü sanatçı Göksel de festival kapsamında bir konser verdi.
2 Aralık Cumartesi gününe kadar devam edecek festivalde kısa film gösterimleri yapılacak ve atölye çalışmaları kapsamında öğrencilerle bir araya gelinecek.
Haber Merkezi

sperrmuellberlin.org

abu dhabi prostitutes berlinintim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat