SON DAKİKA

Ticari Taksiden Sonra Dolmuşada Zam Geldi

Bu haber 28 Kasım 2017 - 19:06 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Genç ilçesinde geçtiğimiz haftalarda 5 TL olan ticari taksi fiyatının 7 TL’ye çıkmasının ardından şehir içi servis fiyatları 1 liradan 1,5 liraya çıktı. Ticari taksi ve servis şoförleri zamlara benzin ve vergi artışlarını gerekçe olarak gösterdiler.
Genç ilçesinde son dönemlerde ulaşıma gelen zamlar vatandaşlar tarafından tepkiyle karşılandı. Geçtiğimiz haftalarda şehir içi tarifesi 5 TL olan ticari taksiler fiyatlara zam yaparak 7 TL’ye çıkardı. Tepkilere neden olan bu zam kararından sonra bir zam da şehir içi servislere geldi. Şehir içi servis işletmecileri 1 TL olan fiyatları 1,5 TL’ye çıkardı. 50 kuruş olan öğrenci tarifesi de 75 kuruşa çıktı. Genç ilçesinde yaşanan bu zamlar vatandaşlardan tepki gördü.
GEREKÇE, BENZİN MAZOT VERGİ GİBİ GİDERLERE GELEN ZAMLAR
Ticari taksilere ve şehir içi servislere gelen zamlar vatandaşlardan tepki görürken ticari taksi ve şehir içi servis şoförleri zamlara gerekçe olarak son dönemlerde benzin mazot vergi gibi giderlere gelen zamları gösteriyor. Benzin mazot ve vergi fiyatlarının son dönemlerde artış gösterdiğini belirten şoförler zamları mecburen yaptıklarını ifade ediyor. Vatandaşlar ise bu zamların gereksiz olduğu görüşünde.
Genç Gazetesi

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat