SON DAKİKA

"Hat Sanatı Tarihe İz Bırakabilen Bir Sanattır"

Bu haber 28 Kasım 2017 - 19:13 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bingöl İl Milli Eğitimi Müdürlüğünün “Din, Ahlak ve Değerler Ortak Etkinlikleri Aylık Eylem Planı” çerçevesinde Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu Anadolu lisesince Kasım Ay’ı Değerler Eğitimi Hat Sergisi açıldı.
Sergi açılışına Milli Eğitim Müdürü Kadri Engin, Kurum ve okul müdürleri katıldı.
“Hat Sanatı Tarihe İz Bırakabilen Bir Sanattır”
Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu Anadolu lisesinde açılan serginin açılışını yapan İl Müdürü Engin burada yaptığı konuşmada, “Hat sanatı bizim yüz yıllardır bu coğrafyada icra ettiğimiz, öğrenilmesi emek isteyen ama bir defa başlanıldığında tarihe iz bırakılabilen bir sanattır. Hat sanatının seçkin eserleri sabır ve sevginin işi olarak ortaya çıktı. Öğrencilerimizi ve öğretmenlerimizi bu güzel sanatı yaşattıkları için kutluyorum, düzenlenen bu sergiye emek veren ve katılan tüm herkese teşekkür ediyorum” dedi.
Sergiyi gezen ve bütün eserleri yakından tek tek inceleyen Engin, eserlerin sahibi öğrencileri el emeği göz nuru çalışmalarından dolayı tebrik ederek başarılarının devamını diledi.
Okul Müdürü Orhan Avcı ise “Din, Ahlak ve Değerler Ortak Etkinlikleri Aylık Eylem Planı çerçevesinde açtığımız Değerler Eğitimi Hat Sergimizdeki amacımız Hat sanatını öğrencilerimize öğretmek ve sevdirmektir. 2 gün boyunca açık olacak sergimizde 25 adet eser sergilenmiştir” şeklinde konuştu.
Haber Merkezi

sperrmuellberlin.org

abu dhabi prostitutes berlinintim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat