SON DAKİKA

30 Öğretmene “Proje Döngüsü Yönetimi” Eğitimi Veriliyor

Bu haber 28 Kasım 2017 - 18:38 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bingöl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Fırat Kalkınma Ajansının Bingöl’de Anadolu Liselerinden 30 öğretmenin katıldığı “Proje Döngüsü Yönetimi” eğitimi Grand Berti Otelde başladı.
Düzenlenen eğitime İl Milli Eğitim Müdürü Kadri Engin ve proje eğitimi alan 30 öğretmen katıldı. 27 Kasım’da başlayan eğitimin 1 hafta boyunca devam edeceği bildirildi.
Engin, burada yaptığı konuşmada “değerli Öğretmenlerimiz, Müdürlüğümüzün koordinesinde ve Fırat kalkınma Ajansının organizasyonunda gerçekleşen “Proje Döngüsü Yönetimi” eğitimine hoş geldiniz. Bugün burada Ortaöğretime bağlı okullarımızdan yani Anadolu Liselereinden 30 öğretmenimiz katılımcı olarak bulunmakta. Eğitimcilerimiz Zeynep Tuğçe Çiftçibaşı ve Aytaç Uzunlaş eğitimleri vereceklerdir. Proje Döngüsü Yönetiminde proje yapmanın mantığı verilecektir. Projeler problem çözme odaklıdır. Yani mevcut bir problem tespit edilir, analiz edilir, hedef belirlenir, bir yol haritası çizilir ve hedefe ulaşmak için yola kimlerle çıkılacağı ve nasıl bir strateji izleneceği belirlenir. Hepsi bu kadar değil tabi. Hepsini ve daha fazlasını bu hafta burada göreceksiniz. Proje Döngüsü Yönetiminin tüm aşamalarını burada daha detaylı ve uygulamalı göreceğinizi sanıyorum” dedi.
Bingöl Milli Eğitim İl Müdürlüğü ArGe birimince yürütülen çeşitli projelerin olduğunu anımsatan Engin şunları söyledi: “Bugünlerde TÜBİTAK 4006 projeleri başvuruları vardı. Bizim geçen yıldan bu yana yürüttüğümüz 12 Adımda 12 Dev Öğrenci projemiz var. SODES projeleri var. Erasmus+ projeleri var. Anlayacağınız proje yelpazesi geniş. Ancak hepimizin muzdarip olduğu bir konu var: hibe gerektiren yani çeşitli ajans ve kuruluşlarca bütçe alması için değerlendirmeye tabi tutulan projelerde arzu ettiğimiz başarıyı yakalayamıyoruz. Demek ki bir yerlerde eksiklik var. Proje Döngüsü Yönetimi Avrupa Birliğince kabul görmüş ve uygulanmakta olan bir yöntemler bütünüdür. Bu yöntemleri takip ederek projeleri çok daha rahat üretebilir ve geliştirebiliriz. Proje Döngüsü Yönetimi eğitimiyle eksiklerimizi tamamlayıp proje yapmanın pratik yollarını keşfetmenizi diliyorum.”

Haber Merkezi

sperrmuellberlin.org

abu dhabi prostitutes berlinintim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat