SON DAKİKA

İHL Platformu İl Koordinasyon Toplantısı Yapıldı

Bu haber 24 Kasım 2017 - 18:33 'de eklendi ve kez görüntülendi.

İmam Hatip Okulları Platformu İl Koordinasyon Toplantısı Vali Ali Mantı başkanlığında yapıldı.
Koordinasyon toplantısının açılış konuşmasını İmam Hatip Okulları Platformu Bingöl Başkanı Mehmet Hanifi GÜLER, yaptı. Konuşmalarından dolayı Platform Başkanına, desteklerinden dolayı tüm katılımcılara teşekkür ederek sözlerine başlayan Vali Ali Mantı şunları söyledi:
“İnşallah bu toplantıları zaman zaman düzenleyeceğiz. Geçmiş yıllarda İmam Hatiplerin yaşadığı mağduriyetleri biliyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımız da bu mağduriyetlerin içerisinden gelen bir kişi olarak bu mağduriyetlerin en azından ilk etapta giderilmesi için gerekli adımları attı ve malum katsayı haksızlığı kalktı. Bize düşen rövanşist duygu ve davranışlara kapılmadan geleceği ve gerçekleri düşünmektir. Amacımız İmam Hatip okullarında kaliteyi yükseltmek. İmam Hatip okulları, zamanla yapılan bir takım negatif müdahalelerde kimi vakitler ciddi zarar aldı ve kendisi istemeyen, babanın, ebeveynlerin çocuklarını zorla gönderdiği bir okul derecesine düşürüldü. Çocukların isteyerek okuduğu isteyerek mezun olduğu bir okul olabilmesi için bu gayretlerin tamamı negatiflikleri yok etmek adına yapılan gayretlerdir. Yoksa diğer okullara bir üstünlük sağlama ya da onları yok saymak gibi bir şey değildir. Bu ülkede kültürlü, şuurlu, geleceğine inanan, Allah’a inanan, sorumluluk sahibi insanlar yetiştirmek istiyorsak sadece imam hatiplerde değil diğer okullarda da çaba sarfetmeliyiz. Aksi takdirde konjonktürel insanlar yetiştiririz. Konjonktürel insanlardan da hiçbir fayda gelmez. Dün imam hatipliyim diyemiyorduk. Bugün durum eskisi gibi değil. Toplantımızın amacı imam hatiplerin mevcut durumu nedir, sıkıntıları nedir. Bu tespit ya da ihyayı nasıl yapabiliriz. Bugün ben İmam Hatipte okuyorum diyebilme şuurunu veya ruhunu nasıl oluşturabiliriz bunu düşünmemiz lazım. İnşallah toplantımızdan iyi şeyler ortaya çıkacak diye düşünüyorum.”
Bingöl Üniversitesi Sosyal Tesislerinde düzenlenen toplantıya Vali Ali Mantı’nın yanı sıra Belediye Başkanı Yücel Barakazi, Bingöl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Çapak, Vali Yardımcısı Cevat Gün, İmam Hatip mezunu kamu kurum ve kuruluş müdürleri, İmam Hatip Okulları Platformu Bingöl Başkanı Mehmet Hanifi Güler ve STK temsilcileri katıldı.
Haber Merkezi

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat