SON DAKİKA

Okul Servis Araçları Denetlendi

Bu haber 23 Kasım 2017 - 17:15 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bingöl merkez ilçede taşımalı eğitim uygulamaları kapsamında bulunan öğrencilere hizmet veren okul servis araçlarının denetlendi. 
Yapılan denetim ile ilgili bilgi paylaşımında bulunan Bingöl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri, “Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı emanet ettiğimiz okul servis araçlarının görevlerini sağlıklı bir şekilde yerine getirmesi bizim için çok önemlidir. Bingöl İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığı ve İl Emniyet Müdürlüğünün görevli personellerince üç kurum Koordineli bir şekilde Bingöl’de taşımalı eğitim kapsamında öğrenci taşıma hizmeti veren okul servis araçları denetlendi ve denetimlere devam edilmektedir. Okula gidiş saatinde belirli güzergahlarda başlayan denetimlerde, çeşitli köylerden ilköğretim ve ortaöğretim okullarına taşıma yapan öğrencilerin bulunduğu okul servis araçları durdurularak, “Okul Servis Aracıları İnceleme Formu” kriterlerine göre incelemeler yapıldı” ifadelerine yer verdi.
Konuyla ilgili konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Engin ise “Denetimlerde, araçların Karayolları Trafik Kanunu, Okul Servis Araçları Hizmet Yönetmeliği ve Taşıma Yoluyla Eğitime Erişim Yönetmelikleri hükümlerine tam olarak uyup uymadıkları hususlar kontrol edildi. Denetimlerde, mevzuata aykırı tespit edilen eksiklikler ve bilhassa öğrencilerle birlikte yolcu taşıdığı tespit edilen minibüs şoförlerine gerekli yasal işlemler yapıldı. Öğrencilerin evlerinden okullarına, okullarından evlerine güvenli bir trafik ortamında gidip gelmelerini sağlamak üzere yoğun ve sürekli denetimler yapılmaya devam edilecek ve herhangi bir aksamaya meydan verilmeyecektir. Öğrencilerimizin can ve mal güvenliği bizler için son derece önemlidir. Bu önemin farkında olup gerekli sorumluluğu gösteren servis şoförlerimize teşekkür ediyor, aynı titizlik ve duyarlıkların devamını diliyorum” dedi.
Haber Merkezi

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat