SON DAKİKA

"Öğretmenlik, Asil ve Değerli Bir Meslektir"

Bu haber 23 Kasım 2017 - 17:51 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bingöl Valisi Ali Mantı 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. İşte Vali Mantı’nın o mesajı;
“Bugün, çocuklarımızın ve gençlerimizin eğitilmesi, kendi asli değerlerimizle tanıştırılması ve ileriye dönük olumlu davranışlar kazandırılması görevini üstlenen öğretmenlerimizin gününü kutlamanın mutluluğunu yaşıyoruz.
Hızla değişen ve dönüşen günümüz dünyasında hedeflerimize ulaşmak için eğitim ve öğretim her zamankinden daha önemlidir. Ulusal ve uluslararası ilişkilerde eğitim artık stratejik bir öneme haiz olmuş ve bu konuda kendini yenilemeyen ülkeler domino etkisi misali diğer konularda da geri kalmaktadır.
Öğretmenlerimiz bir irfan ordusu misali bilgiyi ve bilgiyi etkin kullanmayı öğreterek büyük bir görev ifa etmektedirler. Toplumlar bilge insanları ile anılırlar. Tarih bilgiyi ve niteliği temsil eden insanlar üzerinden şekillenir. Gerçek mutluluk ve saadet bilgelik üzerinden elde edilir. En önemli gücümüz, yetişmiş, donanımlı, kalifiye insanımızdır. Bizlere bu imkânı sağlayanlar da her biri birer yıldız olan öğretmenlerimizdir.
Öğretmenlerimizin her türlü zor şartlar altında dahi mesleklerini icra etmek ve topluma faydalı bir nesil yetiştirmek için ortaya koydukları çaba takdire şayandır. Öğretmenlik, maddi bir karşılıkla ölçülemeyecek kadar asil ve değerli bir meslektir. Ülkemiz ve insanımız, fikri ve vicdanı hür, her daim kendini yenileyen, açık ufuklu öğretmenlerimiz sayesinde muasır medeniyetler hedefine yürümeye devam edecektir.
Bu münasebetle, evvela Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal olmak üzere ebediyete intikal etmiş bütün öğretmenlerimizi rahmetle anıyor; ülkemizin farklı köşelerinde aklı, ahlakı ve bilgeliği önemseyen nesiller için çabalayan tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutluyorum.”
Haber Merkezi

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat