SON DAKİKA

Engin'den Öğretmenler Günü Mesajı

Bu haber 23 Kasım 2017 - 17:41 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bingöl Milli Eğitim Müdürü Kadri Engin 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. İşte Engin’in o mesajı;
“Hiçbir övgü veya taltifin kıymetini izah edemeyeceği kutsal ve kadim bir mesleğin mensupları olarak, bu mesleğin kadr’ü kıymetini toplumun her kesimine hatırlatma vesilesi olan 24 Kasım Öğretmenler Günü’ne bir kez daha erişmiş bulunuyoruz.
Öğretmen; düşüncesini, kalbini, hayatının en verimli yıllarını öğrencilerine adayan, ulvî bir misyonun temsilcisi, fikir işçisi ve mimarıdır. Öğretmen; insanlıkla ilgili derdi-davası olan, duruş sahibi ilkeli bir idealisttir. Öğretmen; yaşadığı çağın imkânlarını değerlendirerek ve ilimlerin temel gayelerine inerek çocuklarımızı, gençlerimizi, bir taraftan pozitif ilimlerle mücehhez kılmak diğer taraftan milli ve manevi değerleri gönüllerine nakşetmek için emek harcayandır. Böylece bizleri biz yapan değerlerimizin çocuklarımızın zihin ve gönüllerinde yeşermesini ve kök salmasını sağlayan bahçıvandır öğretmen.
Bu duygularla, 24 Kasım Öğretmenler Günü´müzü canı gönülden kutluyor, Tüm öğretmenlerimize sağlık ve esenlik dolu nice uzun ve başarılı yıllar; emekli öğretmenlerimize sağlık, huzur ve afiyet içinde mutlu bir emeklilik hayatı diliyorum. Şehit öğretmenlerimizi ve ebediyete intikal etmiş öğretmenlerimizi de rahmetle anıyor, tüm maarif camiamızı saygı ve sevgiyle selamlıyorum.”
Haber Merkezi

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat