SON DAKİKA

Bingöl'de Anlamlı Konferans

Bu haber 23 Kasım 2017 - 21:37 'de eklendi ve kez görüntülendi.

GAZETECİ EREM ŞENTÜRK BİNGÖL ÜNİVERSİTESİ’NDE KONFERANS VERDİ

Bingöl Türkiye Genclik Vakfi(TÜGVA) ve Bingöl Üniversitesi Yeniler kulübunün düzenlediği “Medya ve Gençlik” adlı konferansa Diriliş Postası Genel Yayın Yönetmeni Erem Şentürk Konuşmaci olarak katıldı.konferans Bingöl Üniversitesi İlahiyat Fakültesi konferans salonunda saat 13.00’da başladı.

Şentürk konuşmasına Libya’da kurulan köle pazarlarından bahsetti. Şentürk “14 Kasım da Fransız haber sitesi haberi yayınladı. Fransızların kölelere karşı olduğuna inanmıyorum, Fransızlar köleleri severler” dedi. Erem Şentürk daha sonra CNN, KANAL D olayı televizyona taşıdığını belirtti. Burkino faso’lu  bir yetkilinin açıklamasından alıntı yaptı. Yetkilinin sözleri “Libya da köle pazarı yoktur, bu haber sadece kurmaca olarak yapılmıştır yapılış amacı Müslümanlığın giderek çoğalması ve Libya üstünde üstünlük kuramadıkları için yapılmıştır ” dedi.
Erem Şentürk  gelenekselci haber yazma tarzini benimsemediklerini söyledi. Şentürk “Gazetede haber verme için kendi tekniklerimizi geliştirdik, bu zamana kadar yabancıların tekniklerini kullandık da ne oldu” dedi. Şentürk konuşmasının devamında sivil silahlanma ve tecavüz haberleri ile ilgili haber yapmayacağımızın kararlarını aldık” diyerek sözlerine devam etti. “Eski gazeteciler olaya Müslüman gibi baktığım için yanlış yapıyorsun diyerek beni yargıladılar” dedi

Türkiye’de Manipülasyon

Şentürk “ Medya ve insan arasında manipülasyon var, Türkiye’de özel bir şirketin raporuna göre %78 oranında manipüle edilebilir olduğu ortaya çıktı” dedi.

Zeus’un Yarı Tanrı Çocukları

Şentürk konuşmasında Malatya’da Alevilerin evleri işaretlenen haberini yapan gazetecilere “ Zeus’un yarı tanrı çocukları “ dedi. Daha sonra bu haberciler için “ Reyting, retweet , tiraj para demek olduğunu” belirtti.

“Allah İyilik Yapmak İçin Kimseye Kötülük Yaptırmasın”

 Şentürk konuşmasının devamında “ Üniversite’de görevli olsam Arius’un allah iyilik yapmak için kimseye kötülük yaptırmasın sözünü Latince, Süryanice ve Türkçe olarak okutup, ezberletirdim” dedi. Konferansa katılan öğrencilerden helallik isteyerek konuşmasını sonlandırdı. Daha sonra soru ve fotoğraf çekimi ile konferans son buldu.
Bingöl Net

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat