SON DAKİKA

Vali Mantı Okul Ziyaretlerini Sürdürüyor

Bu haber 22 Kasım 2017 - 19:22 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bingöl Valisi Ali Mantı 2017-2018 yılı eğitim öğretim yılı münasebetiyle planlanan okul ziyaretlerine, özellikle öğrenciler ve öğrenci velileri adına okul aile birliği üyeleri ile görüşmenin hedeflendiği ziyaretlere, Saray Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, 15 Temmuz Milli İrade Anadolu Lisesi ve Kazım Karabekir İlkokulu ve Ortaokulu ziyaretleri ile devam etti.
Okulları hem fiziki açıdan hem de akademik başarı ve öğrenci davranışları açısından değerlendirildiği ziyaretlerde Vali Ali Mantı’ya Vali Yardımcısı Cevat Gün ve Milli Eğitim Müdürü Kadri Engin eşlik ettiler.
Ziyaret kapsamında öncelikle Saray Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ziyaret edildi. Öğretmenler ve Okul Aile Birliği üyeleri ile tanışan Vali Mantı, Burada yaptığı konuşmada, “Ziyaretlerimizin amacı görev yaptığımız yerdeki okullarımızı yakından görmek ve tanımaktır. Genelde okullarımızın fiziki durumu iyi. İlimizdeki okulların başarı oranı da iyi düzeyde. İnşallah bu oran daha da artacaktır, ben buna yürekten inanıyorum” dedi.
Daha sonra Adalet sınıfını ziyaret eden Vali Mantı şunları söyledi:
“Kafa, bilek ve yürek yönetimleri vardır. Yürek yönetimleri daha saygındır ve kalıcıdır. Adalet konusu son derece önemli. Adalet daima güncelliğini koruyan bir konu. Onun için güzel bir bölüm seçtiğinizi düşünüyorum. İleride inşallah hak, hukuk ve adaleti sizler tesis edeceksiniz ve edeceğinize de inanıyorum. Çalışmak lazım. Çalışmanın da ötesinde hem çalışmak hem de terbiyeli olmak lazım. Doğru, dürüst ve saygılı bir toplum olmamız lazım. Bizim toplumda bu konuda iyi bir gelişme gözleniyor. Bundan sonra da devam edeceğine inanıyorum.”
Buradan 15 Temmuz Milli İrade Anadolu Lisesine geçildi. Öğretmenler, öğrenciler ve Okul Aile Birliği üyeleri ile buluşan Vali Mantı derslikleri ziyaret etti, konferans salonunda öğrencilere hitap eden Mantı, şunları söyledi:
“Son zamanlarda açılan İmam hatipler bir çığır açacak. Toplumun önünde ‘Biz İmam Hatipliyiz’ dediğiniz zaman bir farklılık, bir farkındalık yaratacak, biz buna inanıyoruz. Bir zamanlar İmam Hatipler için katsayı getirtilerek bazı engellemeler konuldu.
Ülkenin geleceği için bütün gençlerimizden ve bütün okullarımızdan devletimiz ve milletimizi büyük ümitler bekliyor. Çünkü tek ümidimiz var, yeni nesil gençliğimiz. Dünyada söz sahibi olan bir ülke olduk. Dün sürekli oyun kurbanı olan bir ülkemiz, bugün oyun kuran bir ülke oldu.
Türk milleti bir kültürün adıdır, bir tarihin adıdır, bir medeniyetin adıdır. Ezelden ebede giden bir dünya üzerinde tanınan bir milletin adıdır. İçimize sızan parazitler, ülkemizi bölmeye çalışan her türlü terör örgütü içeriden ve dışarıdan bunların taşeronluğunu yapan her türlü alt taşeronlara gözümüzü açıp dikkat etmemiz lazım. Nefsimizi, neslimizi, ailemizi, toplumumuzu, milletimizi hatta insanlığı kurtarabilmek için önce kendimize faydalı olmamız lazım. Nefsine faydalı olmayanlar, nesline faydalı olamazlar.”
Son olarak Kazım Karabekir İlkokulu ve Ortaokulu ziyaret edildi. Vali Mantı, Öğretmenler ve Okul Aile Birliği üyeleri ile tanıştı, okul idaresinden okulun fiziki durumu ve akademik başarıları ile ilgili bilgiler aldı.
Vali Mantı’nın okul ziyaretlerinin program dâhilinde periyodik olarak devam edeceği bildirildi.
Haber Merkezi

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat