SON DAKİKA

Muş Emniyeti Zehir Tacirlerine Göz Açtırmıyor

Bu haber 22 Kasım 2017 - 12:02 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Muş emniyeti uyuşturucu satıcıları ve kullanıcılarına göz açtırmıyor. Muş merkez ve ilçelerinde yapılan uyuşturucu operasyonunda 12 kişi hakkında işlem yapılırken, 3 kişi tutuklandı.
Muş İl Emniyet Müdürlüğünce uyuşturucu ile mücadele kapsamında sokak satıcılarına yönelik yapılan operasyonlarda; 1 şahsın üzerinden 4 gram esrar maddesi, başka bir şahsın yapılan üst aramasında 6 gram esrar maddesi ve farklı iki kişiden de 6 gram esrar maddesi ele geçirildi. 4 şahıs hakkında “Kullanmak İçin Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Bulundurmak” suçundan işlem yapıldı.
Ayrıca, 3 kişinin daha üzerinden 7 gram esrar maddesi ele geçirilirken, yapılan kontrollerde bu şahıslardan birinin sahte kimlik kullandığı, “Uyuşturucu ve Uyarıcı Madde Ticareti Yapmak” suçundan 5 yıl kesinleşmiş hapis cezası ile arandığı tespit edildi. Şahıs tutuklanarak cezaevine gönderildi.
Malazgirt İlçe Emniyet Müdürlüğü çalışmalarında durumundan şüphelenilen bir şahsın üzerinden 13 gram gelen esrar maddesi ele geçirilerek, yapılan araştırmalarda uyuşturucu madde ticareti yaptıkları tespit edilen 2 şahıs daha yakalandı. Şahısların ev ve iş yerlerinde yapılan aramalarda 25 gram esrar maddesi ele geçirildi. Şahıslar hakkında “Kullanmak İçin Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Bulundurmak” ve “Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Ticareti Yapmak” suçlarından işlem yapılıp, adli mercilere çıkarılan şahıslardan 2’si tutuklandı.
Malazgirt İlçesinde yapılan çalışmaların devamında yine bir şahsın üzerinden 2,22 gram esrar ele geçirilip, şahıs hakkında “Kullanmak İçin Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Bulundurmak” suçundan işlem yapıldı.
Bulanık İlçesinde yapılan çalışmalarda ise, 2 kişi ”kova” olarak tabir edilen düzenekte uyuşturucu madde içerken yakalanıp, şahısların yapılan üst aramasında 1,95 gram esrar maddesi ele geçirildi.
Haber Merkezi

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat