SON DAKİKA

İl Sağlık Müdürü Değişikliğine Tepki!

Bu haber 21 Kasım 2017 - 10:59 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bingöl İl Sağlık Müdürlüğünde görev değişimine gidildi. Bingöl İl Sağlık Müdürü Dr. Süleyman Budunoğlu’nun yerine Ağrı Halk Sağlığı Müdürü Uzm. Dr. İzzettin Toktaş atandı.
Uzm. Dr. İzettin Toktaş Kimdir?
1981 yılında Diyarbakır’da doğdu. 2004 yılında Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. 2004 yılında Batman ili Kozluk ilçesinde 2 Nolu Sağlık Ocağında hekimlik görevine başladı. 2006-2010 yılları arasında Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Anabilim Dalında Uzmanlık ihtisasını tamamladı. Ulusal ve Uluslararası bir çok Makale , sözlü ve yazılı bildiri çalışmaları bulunmaktadır. Batman, Şanlıurfa , Diyarbakır ve Ağrı illerinde Sağlık Müdürlüğü, Halk Sağlığı müdürlüğü , Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği ve bağlı
birimlerde birçok farklı idari görev ve hekimlik görevini yaptı . 2016 yılının Kasım ayında Ağrı Halk Sağlığı Müdürü olarak atandı. Halen bu görevi sürdürmekte olup , evli ve 2 çocuk babasıdır.
Görev Değişimine Tepki
Bingöllü olan Dr. Süleyman Budunoğlu’nun yerine Diyarbakır’lı Dr. İzettin Toktaş’ın atanmasına Bingöllü vatandaşlar sosyal medyadan tepki gösterdi. Özellikle Bingöllü siyasilere yönelik sert ifadelerin yer aldığı mesajlarda değişimin gerekçesi soruldu. İşte sosyal medyada görev değişimine yönelik verilen tepkiler:
-Bingöl’ün öz evladı olan hiç kimseye taviz vermeyen dürüst ve görevinin hakkını veren, sağlık il müdürünü görevinden neden aldınız acaba?? Bir açıklama yapmayacakmısız..
-Devletin ve milletin hakkını koruduğu ve siyasilerin şahsi çıkarlarına hizmet etmediğinden mi acaba?
-Memleketin kalkınmasına engeldi işsizlik konusuna engeldi köprü onun yüzünden bitmedi sütaşın gelişine engeldi trafik konusuna duyarsızdı sular ondan dolayı akmıyordu eğitim onun yüzünden dibe vurdu yoksa niye alsınlar nebi memleket kalkınsın diye aldılar işte.
-Siyasilerden her hangi bir açıklama gelmedi acaba farklı talepler mi oldu? Derin hesaplar yoksa niye kimse açıklama yapmıyor. Biraz daha bekleyelim siyasilerden açıklama gelmezse kamuoyuna biz yardimci oluruz.
-Canla başla çalışan idareciler by-pass edilirken çalışmayanların el üstünde tutulduğu bir şehirde yaşıyoruz..
Yazık Hem de çok Yazık…
-Kişi kendisine yapılmasını istemediğini bir başkasına yapmasın buyurmuş,Efendimiz.Bu bağlamda Görev talebi yokiken rica ile göreve getirilen @sbudunoglu1 nu neden görevden alınır. Bingöl halkının ve kamuoyunun bu sorunun cvbını bilmesi en doğal hakkıdır.
-Bingöl de Sağlık Müdürlüğü yapacak hiç mi doktor yok. Bingöl de idareci bitti.Dışardan ithal müdür getiriyorsunuz.
-Bingöl halkına rağmen yapılan atamaların son bulunmasını taleb ediyoruz.Siyasi erklerin değil halkın talebine kulak vermeliyiz.
Ahmet Üstün/Bingöl Net

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat