SON DAKİKA

FKA Kasım Ayı Toplantısı Tunceli'de Düzenlendi

Bu haber 21 Kasım 2017 - 16:25 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Fırat Kalkınma Ajansı (FKA) 2017 yılı Kasım ayı Yönetim Kurulu Toplantısı Tunceli’de gerçekleştirildi. Toplantıya Malatya Valisi ve FKA Dönem Başkanı Ali Kaban, Tunceli Valisi Tuncay Sonel, Bingöl Valisi Ali Mantı, Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım, Belediye Başkanları ve TSO Başkanları katıldı.
Tunceli Valisi Sonel’in ev sahipliğinde düzenlenen toplantıya geçmeden önce Malatya Valisi ve FKA Dönem Başkanı Kaban, FKA Kasım ayı toplantısında, önümüzdeki yıl yapılacak faaliyetler ile mali destek programlarının değerlendirileceğini söyledi.
Geçtiğimiz toplantıda ajansın 2017 yılı için Mali Destek Programına ilişkin hazırlıkların değerlendirilip Kalkınma Bakanlığı onayına sunulduğunu aktaran Vali Kaban,” Öyle zannediyorum ki önümüzdeki günlerde bu süreç tamamlanacak ve 2017 yılı için Mali Destek Uygulaması başlamış olacaktır. Bugünkü toplantımızda da öncelikle ajansımızın 2018 yılı çalışma programı ve bütçesine ilişkin hususları değerlendiriyor olacağız” dedi.
2018 yılında ajansın yöneteceği faaliyetlerin planlamasıyla, Mali Destek Programlarına ilişkin değerlendirmelerde bulunacaklarını da aktaran Vali Kaban, bugün ayrıca ajansın devam edeceği konularında görüşülerek bazı idari konularla ilgili kararlar alınacağını kaydetti.
FKA TOPLANTISI SONRASI TUNCELİ BELEDİYESİ ZİYARET EDİLDİ
Tuncelide düzenlenen Fırat Kalkınma Ajansı (FKA) 2017 yılı Kasım ayı Yönetim Kurulu Toplantısı sonrası Malatya Valisi Ali Kaban, Bingöl Valisi Ali Mantı, Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım ve toplantıya katılanlar birlikte Tunceli Belediyesine geçerek nezaket ziyaretinde bulundular.
Malatya Valisi Kaban, Bingöl Valisi Mantı, Elazığ Valisi Kaldırım ile makamında bir süre sohbet eden Vali/Belediye Başkan Vekili Sonel, konukların ziyaretlerinden duyduğu memnuniyeti belirterek kendilerine teşekkür etti.
Ahmet Üstün/Bingöl Net

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat