SON DAKİKA

Bingöl Kavurması Finale Kaldı

Bu haber 21 Kasım 2017 - 22:41 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Yaşama Dokunanlar Platformu ve TR SHOP AVM işbirliği ile 15 Kasım 2017 tarihinde düzenlenen “TÜRKİYE TARIM ÜRÜNLERİ OSKARLARI” Yarışmasında Bingöl Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü adaylarından Soğukçeşme Kavurma ve Asilkan Gıda-Bingöl Kavurması Finale kaldı.
81 ili kapsayan yarışmaya illerin Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlükleri, Kültür Müdürlükleri ve Belediyelerin himayesindeki firmaların katıldığı ilk elemelere 5 ürünle giren Bingöl İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü adayları 5’te 5 yaparak ikinci elemelere kaldı. İkinci eleme turu 15 Kasım 2017 akşamı TR SHOP AVM’de 11 ilden toplam 45 firma ile gerçekleşti. Bingöl’den finale kalan firmalar şöyle;
Soğukçeşme Kavurma, Soğuk Paket Kavurma.
Asilkan Gıda, Bingöl Kavurması.
Ayrıca finale kalan firmalar özel lansman programına dahil edilerek 15 Aralık 2017 tarihinde gerçekleşecek “TÜRKİYE TARIM ÜRÜNLERİ OSKARLARI” Programına davet edilip ödüllerini alacaklar.
Konuyla ilgili düşüncelerini dile getiren Bingöl Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Mehmet Yıldırım “Katılan 5 Firmaya da medeni cesaretlerinden dolayı teşekkür ediyorum. Bingöl Balının Dünya 2.si olmasından sonrada Soğukçeşme Kavurma, Asilkan Gıda-Bingöl Kavurması Finale kaldı. Bu da ayrıca bizi sevindirmiştir. Her iki firmamızı da tebrik ediyorum başarılarının devamını diliyorum” şeklinde konuştu.
Ahmet Üstün/Bingöl Net

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat