SON DAKİKA

Kent Konseyleri Birliği Bölge Toplantısı Elazığ'da Yapıldı

Bu haber 20 Kasım 2017 - 10:30 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Türkiye Kent Konseyleri Birliği Bölge Toplantısı için Elazığ’da toplanan Kent Konseyi Başkanları “Kent Vizyonu ve Kent Konseyi” konulu toplantıda bir araya geldi.
Toplantıya Türkiye Kent Konseyleri Birliği Genel Başkanı Necati Binici, Elazığ Kent Konseyi Başkanı Murat Ergen, Elazığ Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Ayşe Keskin, Gençlik Meclisi Başkanı Burak Arslan ile farklı illerden gelen Kent Konseyi Başkanları ve üyeleri katıldı.
Toplantının ilk konuşmasını yapan Elazığ Kent Konseyi Başkanı Murat Ergen, “Bizler sivil toplum örgütlerinin Türkiye’de daha güçlü olmasının daha demokratikleşmesi anlamına geldiğini bilen insanlarız.”dedi. Ergen;“Kent konseylerinin sivil toplumla kamuoyunu bir araya getirip halkın isteklerini dile getirmek ve onların uygulanması konusunda bir denetim mekanizması olmasını önemsiyoruz. Kent konseyleri bu anlamda önemlidir. Ama kent konseylerinin en önemli destekçileri belediyelerdir. Ben bugün burada düzenlediğimiz toplantıda başından sonuna kadar bizlerden desteklerini esirgemeyen Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz’a çok teşekkür etmek istiyorum.Belediyeler ile yapılan ortak çalışmalarda güzel hizmetlerin ortaya çıktığını hep birlikte görüyoruz.” dedi.
Daha sonra söz alan Türkiye Kent Konseyleri Birliği Genel Başkanı Necati Binici, “Bu tür toplantılarla kent konseylerinin birliğini artırmak için belli ziyaretler gerçekleştiriyoruz. Uygun olduğu takdirde basın mensupları ile bir araya geliyoruz. Sizlere gerçekten kentlerin ihtiyacı var. Birlik olarak sizin ihtiyacınız olan her olayda bize gerek duyduğunuz her anda biz her zaman yanınızdayız her zaman sizlere destek olmaya açığız” diyerek toplantıya katılan Kent Konseyi Başkanlarına ve beraberindekilere katkılarından dolayı teşekkür etti.
Toplantı, Türkiye Kent Konseyleri Birliği Bölge Toplantısı ve Kent Konseyi yönetmeliği ile ilgili bilgilerin verildiği sunumlarla devam etti.
Haber Merkezi

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat