SON DAKİKA

Bingöl Kısa film festivaline yoğun başvuru

Bu haber 20 Kasım 2017 - 18:20 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Kültür Bakanlığı ve Bingöl Belediyesi’nin katkılarıyla düzenlenecek olan 1.Uluslararası Bingöl Kısa Film Festivaline  yoğun başvuru’dan dolayı sonuçlar geç açıklanacak
Bu yıl ilki gerçekleştirilecek olan 1. ULUSLARARASI BİNGÖL KISA FİLM FESTİVALİ Türkiye’den ve dünyanın farklı bölgelerinden yönetmenlerin KURMACA, BELGESEL, ANİMASYON ve DENEYSEL kategorilerindeki kısa filmlerinin izleyiciyle buluşacağı uluslararası bir kısa film festivali olacaktır. Üniversitesi ve genç nüfusuyla Türkiye’nin dinamik illerinden biri olan Bingöl’de gerçekleştirilecek olan festival ağırlayacağı yerli ve yabancı yönetmenler, dizi ve sinema oyuncuları, yapımcılar ve sinema eleştirmenlerinin katılımı ile uluslararası düzeyde ses getirecek bir organizasyon olma hedefini taşımakta Bingöl kısa film festivali başvuruları  50 ülkeye ulaştı.
Sonuçların bugün açıklanması beklenirken yapılan açıklamada  “Başvuruların yoğunluğundan dolayı sonuçlar 22 KASIM 2017 de Açıklanacaktır” denildi
VERİLECEK ÖDÜL NE KADAR ?
Birincilik Ödülü: 15.000 TL
İkincilik Ödülü: 10.000 TL
Üçüncülük Ödülü: 7.500 TL Verilecektir.
FİNALE KALAN ESERLER İÇİN BELGE TESLİM VE FORMATI NASIL OLACAK ?
Finale kalan eserler için aşağıdaki belgelerin en geç 24 KASIM 2017 saat 17:30’a kadar İde Yapım – Rumeli Caddesi, Zafer sok. No:52 K:5 D:7 Nişantaşı- Şişli /İSTANBUL adresine
ulaştırılması gerekmektedir.
Materyal Listesi:
• Eserin USB flaş bellek içinde gönderilecek olan gösterim kopyaları HD kalitede, Türkçe ve İngilizce altyazılı (Türkçe altyazısı beyaz, İngilizce altyazısı sarı olacak şekilde), ProRes 422 HQ formatında olmalıdır. Eserin aynı zamanda altyazısız gösterim kopyası yine USB ile gönderilmelidir.
• Formatı, HD kalitede olmalıdır.
• Online başvuru formunun imzalanmış çıktısı.
• Eser sahiplerinin yönetmelik şartlarını kabul ettiklerini gösteren, yönetmen ve yapımcı tarafından imzalanmış Uluslararası Bingöl Kısa Film Festivali Yarışması Yönetmeliği’nin her sayfası imzalanmış çıktısı.
∞ İmza sahipleri söz konusu belgelerdeki bilgilerin doğruluğunu taahhüt eder. Belirtilen bilgiler nedeniyle doğacak hukuki sorumluluk imza sahiplerine aittir. Bilgilerde yanlış ve/veya eksik bilgi tespit edildiği takdirde kişi ödül almış dahi olsa ödül iptal edilerek geri tahsil edilir.
∞ Finale kalan eserlerin yönetmeni ve/veya yapımcısı filmin ticari amaç gözetmeksizin eser sahiplerinin adı belirtilerek Uluslararası Bingöl Kısa Film Festivali tarafından internet, sosyal medya, yurtiçi/yurtdışı etkinlikler ve bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla her türlü mecrada sınırsız süre ile gösterilmesine müsaade eder.
∞ Başvuruda bulunan eser sahipleri film üzerindeki çoğaltma, yayma, temsil ile işaret, ses ve/veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkını; eserin ödül alması, ticari amaç gözetilmemesi ve eser sahiplerinin adının belirtilmesi kaydıyla basit lisans vasıtasıyla Uluslararası Bingöl Kısa Film Festivali’ne kullandıracağını kabul ve taahhüt eder.
∞ Ödül almaya hak kazanan eser sahiplerinin basit lisans verilmesine ilişkin gerekli işlemleri gerçekleştirmekten kaçınması halinde eser sahipleri hak ettikleri ödüllerden feragat ettiklerini kabul eder. Böyle bir durumda, söz konusu ödül iptal edilir, başkasına verilmez.

  • Yarışmaya gönderilen eser içerisindeki özgün olmayan metin, görüntü, müzik, vb. kullanımları sebebiyle üçüncü kişilerden doğacak her türlü telif hakkı ihlali iddiası başvuru sahibinin(yönetmen/yapımcı) sorumluluğundadır. Festivalin oluşumunda katkısı olan hiçbir kurum bu durumdan hukuken sorumlu tutulamaz.
   • Ön elemeden geçen filmler festivalin resmi web sitesi www.bingolkisafilm.org’da duyurulacaktır.
   • Yarışma katılım formu ve şartnamesinde tek kişinin imzası bulunmalıdır ve imza sahibi eserin yasal sahibi olmalıdır. Eserin oluşmasında kaç kişi bulunursa bulunsun ödül sadece belgelerde imzası bulunan eserin yasal sahibine verilecektir. Ayrıca söz konusu belgelerde belirtilecek tüm bilgilerin doğruluğu, imza sahibini bağlar. Bu bilgiler nedeniyle doğabilecek hukuksal sorumluluk imza sahibine aittir.
   • Yarışma için gönderilen eserler ve eserlerin kaydedildiği araçlar sonuç ne olursa olsun iade edilmez.
   • Festivalin tanıtımı amacıyla filmlerden küçük kesitler veya fragmanlar farklı mecralarda (televizyon, radyo ve internet) gösterilebilir.

YARIŞMA TAKVİMİ

 • Başvuru başlangıç tarihi : 10 EKİM 2017
  Başvuru bitiş tarihi : 17 KASIM 2017
  Ön Jüri’nin toplanması : 18 KASIM 2017
  Finale kalan eserlerin açıklanacağı tarih (ön jüri)* : 20 KASIM 2017
  *Finale kalan eserler için gerekli belgelerin son teslim tarihi : 24 KASIM 2017
  Büyük Jüri’nin toplanması : 22 KASIM 2017
  Büyük Jüri’nin Kararının belirlenmesi : 25 KASIM 2017
  Uluslararası Bingöl Kısa Film Festivali programında bulunan etkinliklerin başlangıcı : 28 KASIM 2017
  Uluslararası Bingöl Kısa Film Festivali Ödül Töreni : 2 ARALIK 2017
 • Detaylı Bilgi için tıkla

Bingöl Net

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat