SON DAKİKA

AEP Kapsamında 2 Ayrı Seminer Verildi

Bu haber 18 Kasım 2017 - 21:57 'de eklendi ve kez görüntülendi.

“Aile Eğitim Programı” Kapsamında Genç Şehit Recep Tümen İmam Hatip Ortaokulu ve Ekinyolu Köyü Kuran Kursu’nda Seminerler Verildi.
İlk seminer, Bingöl Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne bağlı Sosyal Hizmet Merkezi’nde görev yapan Sosyal Çalışmacı ve Psikolojik Danışman tarafından Aile Eğitim Programı (AEP) kapsamında 16.11.2017 tarihinde Genç Şehit Recep Tümen İmam Hatip Ortaokulu’nda 30 veliye “Ergenlik Süreci ve Riskli Davranışlar” konusunda verildi.
Seminerde Ergenlik Dönemi, Bu dönemin temel özellikleri, Ergenlikte Riskli Davranışlar, Ergenlikte Sorun Alanları (Çocuğum Evden Kaçtı, Çocuğum Suç İşlemiş, Sınır Koyamıyoruz) vb. konulara değinildi.
İkinci seminer ise 17.11.2017 tarihinde Ekinyolu Köyü Kuran Kursu’nda 17 kursiyere “Okul Aile İlişkileri” konusunda verildi. Seminerde, Okul ve Aile İlişkisinin Önemi Nedir? Okula ve Aileye Düşen Sorumluluklar Nelerdir? Okulla İş Birliği İçin Evde Yapılabilecekler, Okulla İş Birliği İçin Okulda Yapılabilecekler, Okul Etkinlikleri ve Ebeveynler vb. konulara değinildi.
Seminerler sonunda kursiyerlerden gelen sorular açık ve anlaşılır bir şekilde cevaplandırılarak ve uygulamanın pratik yöntemlerine değinilerek seminerin daha verimli olması hedeflendi.
Haber Merkezi

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat