SON DAKİKA

Yeşilyurt Mahallesi Sakinleri ile Toplantı Yapıldı

Bu haber 17 Kasım 2017 - 21:40 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Vatandaşla Buluşma-Halk Toplantıları kapsamında Yeşilyurt Mahallesi sakinleri ile Fatih Camii taziye yerinde ‘Halk Toplantısı’ yapıldı.
Mahalle ve Köylerde doğrudan vatandaşlarımızın istek, şikâyet ve önerilerini dile getirebilmeleri amacıyla düzenlenen toplantıya Bingöl Valisi Ali Mantı’nın yanı sıra Vali Yardımcısı Cevat Gün Belediye Başkan Vekili Halim Sügü, kurum müdürleri, Yeşilyurt Mahalle Muhtarı Murat Önver, merkez ilçe mahalle muhtarları ve Yeşilyurt Mahallesi sakinleri katıldı.
Program Yeşilyurt Mahallesi Muhtarı Murat Önver’in açılış konuşması ve mahallesine ait sorunları ifadesi ile başladı. Ardından mahalle sakinleri söz alarak eğitim, sağlık, din işleri, çevre düzenlemesi, yol, park gibi konulardaki sıkıntılarını ve taleplerini dile getirdiler. Toplantıya katılan Belediye Başkan Vekili ve kurum amirleri sorumluluk alanları ile ilgili soru ve taleplere cevap verip izahta bulundular.
Programın sonunda Yeşilyurt Mahallesi sakinlerine hitaben yaptığı konuşmada Valim Mantı şunları söyledi: “Bir plan dahilinde bütün mahallelerimizi ziyaret ediyoruz. Siz değerli Bingöllü hemşehrilerimizle tanışmak, sohbet etmek, sorunlarımızı ve çözüm önerilerini karşılıklı konuşmak için buradayız. Kurum amirlerimizle birlikte bugün misafiriniziz. Sizleri dinleyeceğiz. Kurum amirlerimiz iyi niyetli bir şekilde çalışıyorlar. Bazı işler için sürece ihtiyacımız var. Elimizdeki imkânlar nispetinde en iyi hizmeti vermeye çalışıyoruz. Devam eden çalışmaların bazen bürokrasi bazen de finans engelleri ile karşılaştığını biliyoruz. Sürekli iletişim ve bilgi paylaşımı ile inşallah bu sorunları da aşacağız. Sabırla ve işbirliği ile yaşanabilir bir şehir için çalışmalıyız. Huzurun ikamesi ve idamesi için elbirliği yapmalıyız. En önemli paydaşımız iyi niyettir. Kalp kırmadan karşılıklı iyi niyetle sorunları çözmeye çalışmalıyız. Gösterdiğiniz misafirperverlikten dolayı teşekkür ederim.”
Program toplu fotoğraf çekimi ile tamamlandı.

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat