SON DAKİKA

Sanayi Sitesi Asfaltlanıyor

Bu haber 17 Kasım 2017 - 19:49 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bingöl Belediyesi, üstyapı çalışmaları kapsamında sanayi sitesinin iç yollarını asfaltlamaya başladı.
Bingöl Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Koordinatörlüğü’nden yapılan açıklamada, geçtiğimiz aylarda başlatılan üstyapı çalışmaları kapsamında, sanayi sitesindeki 90 bin metrekarelik yolların Bitümlü Sıcak Karışım (BSK) ile kaplanmaya başlandığı belirtildi.
Açıklamada, “Sanayi sitesi kooperatifinin sorumluluğunda olan sanayi içi yollar, kooperatifin mali gücü olmadığından dolayı üstyapı ihalesine dahil edildi. Çalışma kapsamında sanayide altyapısı hazırlanan yollar asfaltlanmaya başlandı. Mevsim şartları elverdiği müddetçe çalışmalar sürecektir. Mevsim koşullarından dolayı eksik kalacak yerler, önümüzdeki iş sezonuyla birlikte asfaltlanacaktır. Sanayi kooperatifinin eksik kaldığı veya mali gücü yetmediği her noktada belediye olarak destek çıkıyor, sorunların çözümünü sağlıyoruz.  Geçen yıl yağmur suyu çalışmalarını da tamamladığımız sanayi sitesindeki sorunları hızlıca çözüme kavuşturmak için çalışmalarımıza devam edeceğiz.” denildi.
“Üstyapı çalışmaları devam ediyor”
Üstyapı çalışmaları kapsamında öncelikle doğalgazdan bozulan yollar ile imara yeni açılan bölgelerde çalışmalara ağırlık verildiği belirtilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi: “Üstyapı ihalesindeki itirazlardan dolayı gecikmeli olarak başlayan üstyapı çalışmaları kentin belirli bölgelerinde devam ettiriliyor. Çalışma kapsamında Kültür, Saray, İnalı mahalleri ile Düzağaç bölgesindeki çalışmalar büyük oranda tamamlandı. Üstyapı çalışmaları mevsim koşullarına bağlı olarak tüm hızıyla devam edecektir. Üstyapı çalışmaları esnasında yaşanılan rahatsızlıktan dolayı hemşehrilerimizin insafına sığınır, duyarlılıklarından ötürü teşekkür ederiz.”

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat