SON DAKİKA

Otel Konforunda Yatılı Bölge Okulu

Bu haber 16 Kasım 2017 - 11:36 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Solhan Yenibaşak Yatılı Bölge Okulu bu yıl birçok eksiğini gidererek adeta otel konforuna kavuşuyor. 
Solhan Yenibaşak YBO Okul ve Pansiyon binalarında bu yıl birçok eksikliği giderilerek yeni bir görüntü ve konfora kavuştu. Solhan Yenibaşak YBO Okul Müdürü Harun Orman, okulda yapılan yenilikler hakkında şu bilgileri verdi;
“Geçen yıldan beri okulumun eksiklerini gidermek için gayret sarf ediyoruz. Öncellikle Okul binası ve pansiyon binası boyanıp okul binası kapıları değiştirildi. Yangın önleme çalışmalarına önem verilerek okul binasına ve pansiyon binasına yangın dolapları yapıldı. Okulumuzun sıra ve masaları değiştirildi. Pansiyon binasında öğrencilere ev ortamını sunmak üzere dinlenme odaları ve çalışma oluşturuldu. Pansiyon binasında bulunan öğrenci odalarının bir bölümüne fiziki ortamlar ölçüsünde baza yatak alındı. Diğer bölümlere yeni ranza ve dolaplar alındı. Böylece pansiyon binamızda bulunan bütün yatak, dolap, ranzaları ve yastıkları yenilendi. Pansiyon binasında bulunan tüm odalara laminat parke yapıldı. Pansiyon mutfağını yenileme çalışmaları kapsamında yeni bulaşık makinesi ve fırın alındı. Porselen tabak takımı alınarak bölgede porselen tabakta yemek veren ilkokul olduk. Öğrencilerin banyoya giriş ve çıkışlarda kullanması için soyunma kabinleri yapıldı. Pansiyon binasında bulunan odalara halı alınıp giriş bölümlerine ayakkabılık konuldu. Okul bahçesinin toprak olan bölümlerine kilitli parke taşı yapıldı. Kalorifer kazanlarımız stokerli sisteme dönüştürüldü. Emekten ve yakıttan tasarruf ettik.”
Orman konuşmasına şöyle devam etti; “Bütün bu çalışmaların yapılmasında bizlere destek olan Temel Eğitim Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Sayın Erbay Coşkun ve İlçe Müdürümüz Ali İhsan Yanılmaz’a teşekkür ediyoruz.  Bu süreçte gece gündüz demeden çalışan tüm personelime teşekkür ediyorum. Çalışmalarımız henüz bitmedi inşallah yeniliklerimiz devam edecek.”
Gündem 12

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat