SON DAKİKA

Dış Değerlendirme Takımı Üniversiteden Ayrıldı

Bu haber 16 Kasım 2017 - 12:14 'de eklendi ve kez görüntülendi.

YÖK Kalite Kurulu tarafından görevlendirilen ‘Dış Değerlendirme Takımı’ Pilot Üniversite kapsamında Bingöl Üniversitesini 12-15 Kasım tarihleri arasında ziyaret ederek, bir dizi değerlendirme toplantısı yaptı. Son toplantısını Çarşamba günü yapan takım, Üniversiteden ayrıldı.
Dış Değerlendirme Takımının 12 Kasım Pazar günü başlayan değerlendirmeler kapsamında, 13 Kasım Pazartesi günü senato salonunda ilk değerlendirme toplantısını yaptı. Toplantıya Üniversite Rektörü Prof. Dr. İbrahim Çapak, Rektör Yardımcıları, Rektör Danışmanları, Genel Sekreter, Pikom ekibi ve senato üyeleri katıldı. Bu toplantının akabinde Daire Başkanları, Fakülte Sekreterleri, Enstitü Sekreterleri ve Yüksekokul Sekreterleriyle de bir bilgilendirme toplantısı daha yapıldı. Toplantılarda karşılık fikir alışverişinde bulunularak, Üniversitenin Tarım ve Havza Bazlı Kalkınma Alanında Pilot Üniversite seçilmesinden dolayı yapılanlar ve gelecekte yapılması planlananlar hakkında bilgiler sunuldu.
Genç MYO’da toplantı
13 Kasım Pazartesi günü öğleden sonra Genç Meslek Yüksekokulu toplantı salonunda, Dış Değerlendirme Takımı Başkanı Prof. Dr. Uğur Kölemen başkanlığında yapılan toplantıya, Yüksekokul Müdürü ve öğretim görevlileri katıldı. Toplantı öncesi öğrencilerle beraber yemek yiyen takım üyeleri, öğrencilerle sohbet etti.
Dış paydaşlarla toplantı
Dış Değerlendirme Takımı ziyaretin ikinci gününde 14 Kasım Salı günü sabah ilk toplantısını Üniversitenin dış paydaşlarıyla yaptı.
Senato Salonunda Üniversite Rektörü Prof. Dr. İbrahim Çapak başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya, Bingöl Valisi Ali Mantı’nın yanı sıra, Bingöl Belediye Başkan Vekili Halim Sugü, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Çiftçi, Genel Sekreter Doç. Dr. Abdullah Taşkesen, Dış Değerlendirme Takımı, Rektör danışmanları, PİKOM ekibi, STK’lar, Bingöl İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü, Bingöl Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü, Bingöl İl Milli Eğitim Müdürü, Bingöl Orman ve Su İşleri Müdürü, Bingöl Ticaret İl Müdürü, Bingöl Organize Sanayi Bölgesi Müdürü, Bingöl Çalışma ve İş Kurumu Müdürü, Bingöl KOSGEB İl Müdürü, Bingöl Kredi ve Yurtlar Kurumu İl Müdürü, Bingöl Kamu Hastaneleri Genel Sekreterliği, Fırat Kalkınma Ajansı, Bingöl Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı, Bingöl Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı, Bingöl Arıcılar Birliği Başkanı ve üniversite akademik ve idari personeli katıldı.
Toplantının açılış konuşmasını yapan Üniversite Rektörü Prof. Dr. İbrahim Çapak, Üniversitenin Tarım ve Havza Bazlı Kalkınma Alanında Pilot Üniversite seçilmesinin ilimize ve bölgemize yapacağı katkıları anlatarak, “Dış Değerlendirme Takımı, üniversitemiz birimlerinin adeta bir fotoğraflarını çekerek, bizi detaylı bir değerlendirme sürecine tabi tutmaktadır. Bu sürecin yararlı olacağını düşünüyorum” dedi.
“Bu bir denetleme değil, dostane destek sürecidir”
Dış Değerlendirme Takım Başkanı Prof. Dr. Uğur Kölemen toplantıda yaptığı konuşmada, “Bu dış değerlendirme süreci, bir denetleme değil, dostane bir destek süreci olarak düşünülmelidir. Burada Sayın Valimizin katılımı bizleri onurlandırmıştır. Paydaşlarla bu süreç daha güçlü olacaktır” ifadelerini kullandı.
Toplantıya katılan paydaş temsilcileri, konuşmalarında ‘Pilot Üniversite’ kapsamında planlanan arı ve arı ürünleri ile ekonomik değeri yüksek bitkilerin tespiti konularının kendilerini heyecanlandırdığını ve her türlü desteği vermeye hazır olduklarını ifade ettiler.
Fakülte, Yüksekokul ve MYO’lar ile toplantı
Dış Paydaşlarla yapılan toplantı sonrasında sırasıyla Ziraat Fakültesi, Veteriner Fakültesi, Fen Edebiyat Fakültesi, Enstitüler, Meslek Yüksekokulları idarecileri ile bir toplantı yapıldı. Bu toplantıdan sonra da doktora, yüksek lisans, lisans ve önlisans öğrencileri ve idari birim personelleriyle de toplantılar yapıldı.
14 Kasım Salı akşamı PİKOM ile toplantı
Üniversite Rektörlük Binası Pikom Toplantı Salonunda, Dış Değerlendirme Takımı Başkanı Prof. Dr. Uğur Kölemen başkanlığında yapılan toplantıya, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Çiftçi, Rektör Danışmanları Prof. Dr. Ramazan Solmaz, Prof. Dr. İbrahim Yasin Erdoğan ve Doç. Dr. Cihat Yaşaroğlu, Pikom Koordinatörü Prof. Dr. Ramazan Meral, Fen Edebiyat Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Mehmet Çiftçi, Veteriner Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Abdurrahman Gül, Biyoloji Bölüm Başkanı Prof. Dr. Lütfi Behçet, BÜSEM Müdürü Doç. Dr. Nevzat Esim, Yrd. Doç. Dr. Halim Tatlı, Arıcılık Araştırma Çalışmaları ve Uygulama Merkezi Müdürü Öğr. Gör. Mehmet Ali Kutlu, Bingöl Arıcılar Birliği Başkanı Mehmet Can Üzer ve PİKOM görevlileri katıldı.
Dış değerlendirme Takımı kimlerden oluşuyor?
Başkanlığını Giresun Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Uğur Kölemen’in yaptığı Dış Değerlendirme Takımında, İTÜ Mimarlık Fakültesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Tüzin Baycan, Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Rıfat Vural ve Doç. Dr. Oytun Okan Şenel ile Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Strateji Geliştirme Daire Başkanı Cuma Ay yer alıyordu.

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat