SON DAKİKA

Alişan Kapaklıkaya Bingöl'de Seminer Verdi

Bu haber 16 Kasım 2017 - 20:18 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bingöl İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından organize edilen program kapsamında Yazar ve Kişisel Gelişim Uzmanı Alişan Kapaklıkaya tarafından öğrenci, öğretmen ve velilere yönelik motivasyon semineri düzenlendi.
Bingöl İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından organize edilen program kapsamında Yazar ve Kişisel Gelişim Uzmanı Alişan Kapaklıkaya tarafından öğrenci, öğretmen ve velilere yönelik motivasyon semineri düzenlendi.
Belediye Kültür Merkezi ve Bingöl Üniversitesi Kongre Salonunda gerçekleştirilen etkinliğe Milli Eğitim Müdürü Milli Eğitim Müdürlüğü idarecileri okul müdürleri, öğretmenler öğrenci ve öğrenci velileri katıldı.
Milli Eğitim Müdürü Kadri Engin, açılış konuşmasında Yazar Alişan Kapaklıkaya´ya teşekkür ederek burada oldukları için çok memnun olduklarını söyledi. Engin, Eğitim camiasına sunduğu katkılarından dolayı Kapaklıkaya’ya Plaket verdi.
Daha sonra kürsüye çıkan Yazar Alişan Kapaklıkaya katılımcılara yaşamından kesitler sunarak onları hem güldürdü hem de duygusal anlar yaşattı.
Seminere konuşmacı olarak katılan eğitimci-yazar ve kişisel gelişim uzmanı Alişan Kapaklıkaya, liderlik vasfının önemine değindi. “İlham Veren Lider-Etkili Liderlik” konulu seminerde daha çok kendi hayatından örnekler veren Kapaklıkaya, başta protokol olmak üzere tüm katılımcılara kahkaha dolu anlar yaşattı.
Liderliğin önemli bir mevkii olduğunu hatırlatan Alişan Kapaklıkaya, yüksek sesle ve kızgın anlatımların akılda kalmadığını, esprili ve ilgi odaklı konuşmaların dikkat çekici olduğunu söyledi. Yöneticiliğin gezip, görüp sorunları yerinde görme açısından değerlendirilmesi gerektiğini belirten Kapaklıkaya, eğitim ve öğretimde şiddet unsuru olmadan daha verimli olduğunu kaydetti. Liderliğin her toplumda önemli olduğunu, ancak verimli lider olmanın gerektiğini belirten Kapaklıkaya, “Lider, ağacın yaprakları ile uğraşmaz, problemin köküne iner. Çözüm üretir. Zor olan beyni açmak değil, doğru anahtarı bulmaktır. Dikkatin ve öğrenmenin sınırı yoktur. Başarılı bir lider olmak için herkesin yaptığını yapmayacaksın, kimsenin yapmadığını yapacaksın” dedi.
İnsanları yönlendirmek, onlara yardımcı olmak istiyorsanız, onların içerisine kadar inmeniz gerekiyor. Ben ilk öğretmen olduğumda, çocuklarla bir arada durmuştuk. Bir meslektaşım bana ´sen neden bunlara yüz veriyorsun tepene çıkar´ dedi. Bende ne yapayım demiştim. Bana ´Bir tanesinin ağzının ortasına indireceksin yumruğu bak o zaman görürsün nasıl hizaya geliyorlar´, aynı şekilde annemde bana ´oğlum çocukları dövme, onların yetimi vardır, askeri olan vardır. Sakın dövme yoksa sana sütümü helal etmem´ demişti. Şimdi burada liderlik yapan annem mi? Yoksa bana çocukları dövmemi söyleyen meslektaşım mı?
Alişan Kapaklıkaya´nın yaptığı konuşmalar esnasında zaman zaman esprili tavırlarla  katılımcıları adeta gülme krizine soktu.
Seminer de daha sonra öğrenciler Yazar Alişan Kapaklıkaya eserlerini aldı. Kapaklıkaya eserlerini imzalayarak öğrencilere verdi.

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat