SON DAKİKA

Aile Eğitim Programları Devam Ediyor

Bu haber 14 Kasım 2017 - 14:37 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bingöl Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından sürdürülen “Aile Eğitim Programı” Kapsamında Dik Kuran Kursu ve Bingöl Sultan Abdülhamit Han Ortaokulu’nda Seminerler Verildi.
İlk seminerde, Bingöl Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne bağlı Sosyal Hizmet Merkezi’nde görev yapan Sosyal Çalışmacı ve Psikolojik Danışmanlar tarafından Aile Eğitim Programı (AEP) kapsamında Dik Kuran Kursu’nda 23 kursiyere “Okul Aile İlişkileri” konusu anlatıldı.
Seminerde Okul ve Aile İlişkisinin Önemi Nedir? Okula ve Aileye Düşen Sorumluluklar Nelerdir? Okulla İş Birliği İçin Evde Yapılabilecekler, Okulla İş Birliği İçin Okulda Yapılabilecekler, Okul Etkinlikleri ve Ebeveynler vb. konulara değinildi.
Seminer sonunda kursiyerlerden gelen sorular açık ve anlaşılır bir şekilde cevaplandırılarak ve uygulamanın pratik yöntemlerine değinilerek seminerin daha verimli olması hedeflendi.
İkinci seminerde, Bingöl Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne bağlı Sosyal Hizmet Merkezi’nde görev yapan Psikolojik Danışmanlar tarafından Aile Eğitim Programı (AEP) kapsamında Bingöl Sultan Abdülhamit Han Ortaokulu’nda 36 veliye “Okul Problemleri” konusu anlatıldı.
Seminerde, Çocuk Neden Okula Gitmek İstemez? Çocuğun Okulda İyi Öğrenemediğine Dair İşaretler, Öğrenme Güçlüğü Nedir?, Öğrenme Güçlüğü Nedir?, Öğrenme Güçlüğünün Etkilediği Alanlar, Anne Baba Ne Yapabilir? Davranış Problemi Nedir? vb. konulara değinildi.
Seminer sonunda velilerden gelen sorular açık ve anlaşılır bir şekilde cevaplandırılarak ve uygulamanın pratik yöntemlerine değinilerek seminerin daha verimli olması hedeflendi.

BİNGÖL NET’İ TWİTTERDA TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat