beylikdüzü escort bayan

SON DAKİKA

Aydoğdu'nun Kitabı Çıktı

Bu haber 09 Kasım 2017 - 22:12 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bingöl Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Yusuf Aydoğdu’nun “Türk Edebiyatında Postmodern Anlatının Serüveni ve Murathan Mungan” adlı kitabı çıktı.
Yazarın bu çalışması; günümüzde her geçen gün tesirini daha fazla hissetmeye başladığımız postmodernizm akımına, bu akımın Türk edebiyatındaki yansımalarına ve eserlerini postmodern anlatım unsurları ile zenginleştiren Murathan Mungan’ın eserlerine odaklanmış.
Kitabı ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Aydoğdu, postmodernizmin son kırk yıldır düşünce, sanat, ekonomi, kültür, sinema, mimari gibi hayatımızın her alanına nüfuz ettiğini, özellikle de edebiyata getirdiği üstkurmaca, metinlerarasılık gibi yepyeni anlatım teknikleri ile edebi eserin klasik anlatım olanaklarını altüst ettiğini, bambaşka bir edebi anlayışın oluşmaya başladığını belirtti.
Son yıllarda yazılan roman ve öykülerin okurun gözünde karmaşık ve zor görünmesinin altında postmodern anlatının etkilerinin olduğunu belirten Aydoğdu, günümüzdeki roman ve öykülerin anlaşılması için postmodernizmin ve getirdiği yeniliklerin bilinmesi gerektiğini ve bu çalışmanın postmodern bir metne (öykü-roman) hangi yönlerden yaklaşılması gerektiği hususunda önemli bir yol haritası olduğunu dile getirdi.
Çağdaş Türk edebiyatında 1970’lerden itibaren etkisini gösteren postmodernizmin son dönemdeki en üretken postmodern yazarlarından biri olan Murathan Mungan’ın edebiyat dünyasında çok bilinmesine rağmen, eserlerinin akademik manada bir değerlendirmeye tabi tutulmadığını dile getiren Aydoğdu, bu çalışmanın yazarla ilgili alanındaki ilk çalışma olduğunu ifade etti.

Sertaç Dilda - Mala Me Sertaç Dilda - Buke Sertaç Dilda - Reşe Ez Brindar Mame (feat Bawer Beyani) Sertaç Dilda - Reşe (feat Bawer Beyani) Sertaç Dilda - Kurdish Mashup Sertaç Dilda - feat Deniz Sarıca-Sevin Gayrı Sertaç Dilda - Welate Gurbete Sertaç Dilda - Bunca Gamı Bunca Derdi Sertaç Dilda - Welate Gurbete (Remix) Sertaç Dilda - Yalan Dünya

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat