beylikdüzü escort bayan

SON DAKİKA

Bir Kadın Girişimcinin Başarı Öyküsü

Bu haber 07 Kasım 2017 - 11:37 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bingöl’ün Solhan ilçesinde 10 yıl önce kolundaki bilezikleri bozdurarak satın aldığı 4 inekle besiciliğe başlayan Sevim Şimşek, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının Hibe programlarından faydalanarak aldığı krediyle işini geliştirerek 4 inek ile başladığı üretim serüvenine 56 adet Simental ırkı büyük baş hayvanla devam ediyor.
Bingöl’ün Solhan İlçesinde yaşayan 45 yaşındaki ev hanımı Sevim Şimşek, takılarını satarak 56 büyük başlı çiftlik kurdu. Solhan ilçesine bağlı Murat köyünde yaşayan 4 çocuk annesi Şimşek, Eşi Metin Şimşek ile gözü gibi baktığı hayvanların etinden ve sütünden sağladığı gelirle iki çocuğunu Üniversiteden mezun eden 2’sinide ilköğretim ve ortaöğretimde okutan Şimşek, benimsediği hayvancılık işini geliştirmeye karar verdi. İşini geliştirmek için Doğu Anadolu (DAP), Güneydoğu Anadolu (GAP), Konya Ovası (KOP) ve Doğu Karadeniz (DOKAP) Projeleri Kapsamındaki İllerde yürütülen projeler ilgisini çekti ve Bingöl’de DAP Projesi olarak uygulanan Hayvancılık Yatırımlarının Desteklenmesinden yararlanmak için proje hazırladı. Önce 50 büyükbaş kapasiteli Ahır projesi hazırlayan ve ancak özsermaye ve işgücü endişesiyle projesini revize ederek 30 baş kapasiteliye çevirdi.
Ahır Projesi kabul olan Şimşek, takıları ile aldığı hayvanlarını satarak sermaye yaptığı bu parayla, DAP kapsamında ki Ahırın % 50’lik kısmını ödedi. Ahırını tamamlayan Şimşek, büyükbaş alımı ile ilgili olarak; Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının desteklemelerinden yararlanarak 30 başlıklı büyükbaş hayvan alımı için proje sundu.
Bakanlık tarafından talebi olumlu karşılanan Sevim Şimşek, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının Gebe Düve İthalat Desteği kapsamında Ziraat Bankası aracılığıyla faizsiz kredi desteği alarak, yurt dışından 30 adet Simental Irkı büyükbaş hayvan ithal etti. Aldığı hayvanları yeni ahırında besleyerek, iki yılda elde ettiği danalar için Bakanlıkça desteklenen 30 başlıklı ahır projesinin hemen yanında kendi imkânlarıyla 25 baş kapasiteli yeni bir ahır yaptırdı. İşletmesindeki iş yoğunluğu nedeniyle işlerine yardımcı olmak üzere 1 aile istihdam ederek, hem kendi işini kurdu, hem de işveren oldu.

PİYASALARDA SON DURUM

 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

EN ÇOK KAZANANLAR

  EN ÇOK KAYBEDENLER

   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

    BUGÜN 1000TL NE OLDU?

    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Sertaç Dilda - Mala Me Sertaç Dilda - Buke Sertaç Dilda - Reşe Ez Brindar Mame (feat Bawer Beyani) Sertaç Dilda - Reşe (feat Bawer Beyani) Sertaç Dilda - Kurdish Mashup Sertaç Dilda - feat Deniz Sarıca-Sevin Gayrı Sertaç Dilda - Welate Gurbete Sertaç Dilda - Bunca Gamı Bunca Derdi Sertaç Dilda - Welate Gurbete (Remix) Sertaç Dilda - Yalan Dünya

    Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat