beylikdüzü escort bayan

SON DAKİKA

Dicle Üniversitesinde 576 Fidan Dikildi

Bu haber 06 Kasım 2017 - 16:08 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Dicle Üniversitesi Hastaneleri Başhekimliği tarafından Organ Nakli Merkezi Hatıra Ormanı’nda 6 yılda gerçekleştirilen 576 nakil için 576 fidan toprakla buluşturuldu. Organ Bağışı Haftası dolayısıyla Dicle Üniversitesi yerleşkesindeki hatıra ormanında fidan dikme töreni yapıldı.
Nakil yapılan her hasta için bir fidan dikilen hatıra ormanındaki törene organ nakli yapılan vatandaşlar, İl Sağlık Müdürü Sait Avar, Dicle Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Talip Gül, Hastaneler Başhekimi Prof. Dr. A. Kemal Kadiroğlu, doktorlar, hemşireler ve organ nakli olan hastalar katıldı.
Fidan dikim töreninin ardından Dicle Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Talip Gül yaptığı konuşmada Dicle Üniversitesi Hastanelerinde 576 organ nakli yapıldığını ve bunların içerisinde; karaciğer, böbrek, kornea, kemik iliği naklinin olduğunu belirtti.
Organ naklinin önemine vurgu yapan Gül, “Organ bağışı çok önemli bir konudur. Bir organ verdiğiniz zaman bir şahsı yaşatabiliyorsunuz. travesti Organ nakli insani bir görevdir. Birçok organ nakli hastanemizde yapılmaktadır. Bugüne kadar hastanemizde 576 tane organ nakli yapılmıştır” diyerek, organ nakli konusunda toplumun aydınlatılması gerektiğini ifade etti.
Dicle Üniversitesi Hastaneleri Başhekimi Prof. Dr. Ali Kemal Kadiroğlu da hastanelerinde şimdiye kadar 576 hastaya organ nakli yapıldığını ve bu nakillerin hatırına 576 fidan diktiklerini söyledi. Organ naklinin bir tedavi yöntemi olduğuna dikkat çeken Dicle Üniversitesi Hastaneleri Başhekimi Prof. Dr. Kadiroğlu, “Onun için organ bağışı büyük önem arz etmektedir. Organ nakli yapılan hastalarımız için bir benzetme yapacak olursak, nasıl ki toprağa ekilen bir fidan sulandığında gelişip ve can buluyorsa, organ bağışıyla hayata tutunan her insanımız, her hastamız bunun gibi can suyu buluyor, hayat buluyor. Bu anlamda biz bugüne kadar gerçekleştirilmiş olan 576 naklin anısına bu hatıra ormanı ekinliğini yaptık. Her bir hastamız için bir ağaç dikmeyi planladık. Bunu gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.
Diyarbakır İl Sağlık Müdürü Mehmet Sait Avar ise Diyarbakır’da 126 beyin ölümü bildiriminin yapıldığını, bunlardan sadece 13 hastadan organ bağışının alındığını söyledi.

Sertaç Dilda - Mala Me Sertaç Dilda - Buke Sertaç Dilda - Reşe Ez Brindar Mame (feat Bawer Beyani) Sertaç Dilda - Reşe (feat Bawer Beyani) Sertaç Dilda - Kurdish Mashup Sertaç Dilda - feat Deniz Sarıca-Sevin Gayrı Sertaç Dilda - Welate Gurbete Sertaç Dilda - Bunca Gamı Bunca Derdi Sertaç Dilda - Welate Gurbete (Remix) Sertaç Dilda - Yalan Dünya

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat