SON DAKİKA

Aktarma Ücretinde Geri Adım Atıldı

Bu haber 06 Kasım 2017 - 17:15 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bingöl Belediyesi geçen gün gündeme taşıdığımız ve kısa süre içerisinde büyük yankı uyandıran aktarma ücreti alınması kararında geri adım attı.
Bingöl’de toplu taşımacılık yapan S.S. 18 Nolu Minibüsçüler kooperatifinin Bingöl Belediyesine aktarmalarda ücret alınması için başvurması üzerine Bingöl Belediyesi Zabıta Müdürlüğü başvuruyu uygun bularak aktarmalarda ücret alınmasını kararlaştırmıştı. Buna göre, şehir içi taşımacılıkta yarım saat içinde ikinci araca binişlerde tam bilet için 40 krş, öğrenci bileti için 20 krş ek ücret alınması kararlaştırılmıştı.
Belediye meclisinin bilgisi olmadan alınan bu kararı ilk olarak Bingöl Net olarak biz gündeme taşıdık. Bu usulsüz kararı gündeme taşımamızdan sonra, kısa süre içerisinde travesti büyük tepki çekti. Konuya Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) meclis üyeleri de duyarsız kalmadı. Olayı Belediye meclisine taşıyan DBP meclis üyeleri, meclisin bilgisi dışında alınan bu kararın hukuki açıdan da sakıncalı olduğunu ve derhal vazgeçilmesi gerektiğini dile getirdiler.
DBP meclis üyesi ve aynı zamanda grup sözcülüğünü de yapan Aydın Bürçün, belediye meclisindeki itirazları üzerine, Bingöl Belediyesi Zabıta Müdürlüğü tarafından alınan bu hukuksuz karardan vazgeçildiğini sosyal medya hesabından paylaştı. İşte o mesaj: “Bingöl Belediyesi ile ss 18 nolu kooperatifi arasındaki usulsuzce yapılan aktarma ücreti DBP olarak mecliste yaptığımız itirazlar sonucunda geri alınmıştır kamunun bilgisine”

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat