SON DAKİKA

Barakazi: "Hizmetlerimizi Doğru Anlatmalıyız"

Bu haber 05 Kasım 2017 - 15:04 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Belediye Başkanı Yücel Barakazi, AK Parti iktidarının 15’inci yıl dönümünde AK Parti teşkilatlarıyla bir araya geldi.
Veysel Belgin Gençlik Merkezi konferans salonunda düzenlenen programa, Genç Belediye Başkanı Mehmet Hadi Topraktan, Solhan Belediye Başkanı Abdulhakim Yıldız, Ilıcalar Belde Belediye Başkanı Mehmet Akif Günerigök, Sancak Belde Belediye Başkanı Nusret Koçin, AK Parti Bingöl İl Başkanı Yılmaz Seven, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Fevzi Kızıl, Belediye Meclis Üyeleri, İl Genel Meclis Üyeleri ve parti teşkilat üyeleri katıldı.
Programda konuşan Barakazi, AK Parti belediyelerinin yaptığı hizmetleri teşkilatlarla paylaşması gerektiğini söyledi.
Barakazi, “Çünkü biz kendi aramızda bu paylaşımları yapmazsak, eksik bilgiyle veya sadece gördüğümüz, müşahede ettiğimiz durumlarla AK belediyeciliği anlatmamız mümkün değil. Bir diğer husus ‘hafızayı beşer nisyan ile maluldür’ diye meşhur bir deyim var. Bu deyim gereği insanlar bir şeyi birkaç defa gördükten sonra silikleşiyor. Günümüz bilişim teknolojilerinin geliştiği bu günlerde o kadar çok görselle, o kadar çok görüntüyle yüz yüze geliyoruz ki, hayatımızın akışındaki normal görüntüleri neredeyse görmüyoruz. Bu herhangi birimizin sorunu değil, toplumsal bir sorundur. O yüzden dedik ki, bugüne kadar yaptığımız işleri il teşkilatıyla paylaşmak istedik. Daha önce farklı kesimlerle yaptığımız toplantılar, bundan sonra da devam edecek” diye konuştu.
Canlı hayvan pazarı, geçici hayvan bakımevi, kadın emek çarşısı, 7 adet park yapımı, 10 adet çok amaçlı spor sahası yapımı, tıbbi sterilizasyon tesisi, 77 yeni otobüs durağı, doğalgaz çalışmaları,  peyzaj çalışmaları, altyapı çalışmaları, yeni şehirlerarası otobüs terminali, geçici araç ve yaya köprüsü, e-belediye projesi, suyun emniyete alınması projesi, engelsiz şehir projesi, üstyapı çalışmaları gibi tamamlanan projeler hakkında bilgi veren Barakazi, önümüzde süreçte hayata geçirilmesi planlanan, Çapakçur Vadisi Projesi, Semt Kütüphanesi Projesi, Vali Kurtuluş Şişmantürk Köprüsü yapımı, Engelsiz Bina Projesi gibi önemli projeler hakkında da bilgi verdi.
Program sonrası katılımcıların sorularını yanıtlayan Barakazi, yatırımlar noktasında parti teşkilatlarıyla fikir alışverişinde bulundu.

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat