SON DAKİKA

Solhanlı Şehit Son Yolculuğuna Uğurlandı

Bu haber 03 Kasım 2017 - 11:51 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Hakkâri’nin Şemdinli ilçesinde sınır ötesine yönelik yapılan operasyonda çıkan çatışmada şehit olan Solhanlı asker Ersin Özyurt düzenlenen törenin ardından son yolculuğuna uğurlandı.
Hakkarinin Şemdinli ilçesinde sınır ötesine yönelik yapılan operasyonda çıkan çatışmada Şehit olan Solhanlı Sözleşmeli Er Ersin Özyurt’un cenazesi sabah saat 8.30 da Askeri Helikopter ile Solhan İlçe jandarma Komutanlığına getirildi, saat 9.00 da Solhan ilçe Jandarma Komutanlığında tören düzenlendi. Törende konuşan Solhan Kaymakamı Fatih Okumuş; Peygamberlikten sonra gelen ilk mertebe şehitlik mertebesidir. Ersin kardeşimiz şehitlik mertebesine kavuştu. Ersin bayrak, vatan ve kutsallarımız için şehit oldu. Bunu unutmayacak ve unutturmayacağız. Şehidimizin kanı yerde kalmayacak” dedi.
Tören il müftüsü Macit Can’ın yaptığı duadan sonra Kur’an tilavetiyle sona erdi.
Şehidin naşı, cenaze namazının kılınması için Solhan ulu Camiine silah arkadaşlarının omuzlarında getirildi. Namazı kılınan Şehit Ersin Özyurt’un naşı “Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez, Kahrolsun PKK, Şehide Uzanan Eller Kırılsın” sloganları eşliğinde Murat Köyü Alak mezrasında son yolculuğuna uğurlandı.

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat