SON DAKİKA

İşyeri Denetimleri Devam Ediyor

Bu haber 31 Ekim 2017 - 15:22 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Halk Sağlığı ve gıda güvenliği konusunda denetimlerini sürdüren Zabıta Müdürlüğü ekipleri, işyerlerinin ruhsatlı, sağlıklı ve hijyenik olması konusunda uyarılarda bulundu.
Bingöl Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, et, unlu mamuller, kahvehane, lokanta, kasap ve internet kafelerde denetimleri sıkılaştırdı. İşyeri açma ve çalışma ruhsatı, satılan ürünlerin son kullanma tarihi, gıda depolama alanları ile genel hijyen koşullarını kontrol eden ekipler, sağlıksız ortamlarda üretim yapan ve tüketim malzemeleri satan işletmelere cezai işlem uyguladı.
Zabıta Müdürlüğü’nce yürütülen çalışmalara ilişkin açıklama yapan Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, işyerlerine yönelik denetimlerin devam edeceğini söyledi. Vatandaşların sağlıklı ve güvenilir bir şekilde alışveriş yapabilmelerini sağlamak amacıyla özellikle gıda üretim ve satışının yapıldığı işyerlerinin sıkı bir şekilde denetlendiğini vurgulayan Barakazi, şunları söyledi: “Özellikle insan sağlığını ilgilendiren konularda çok daha hassas ve dikkatli davranıyoruz. Vatandaşlarımızın huzur içerisinde alışverişlerini yapabilmeleri için işyerlerine yönelik denetimlerimizi sürdürüyoruz. Zabıta Müdürlüğü ekiplerimiz, denetimler kapsamında özellikle et ve et ürünleri, ekmek gramajı, sağlıklı üretim şartları, ürünlerin son kullanma tarihleri ve işyeri ruhsatları konularında hassas davranıyor. Yapılan son denetimlerde halk sağlığı açısından ciddi problemler yok. Bir takım eksiklikleri bulunan işletmelere de gerekli uyarılar yapıldı.”

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat