SON DAKİKA

Bağımlılıkla Mücadele Semineri Verildi

Bu haber 31 Ekim 2017 - 15:15 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ve Türkiye Yeşilay Cemiyeti arasında yapılan işbirliği protokolü çerçevesinde başlatılan “Türkiye Bağımlılıkla Mücadele Eğitimi” kapsamında “Bağımlılıkla Mücadele” konusunda seminer verildi.
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ve Türkiye Yeşilay Cemiyeti arasında yapılan işbirliği protokolü çerçevesinde başlatılan “Türkiye Bağımlılıkla Mücadele Eğitimi” kapsamında Sosyal Hizmet Merkezi Eğitim ve Danışmanlık Birimince, Bingöl İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Biriminde görevli Uzman Personel ve İl Müftülüğü Aile ve Dinî Rehberlik Bürosunda görevli Vaizin katılımıyla 30.10.2017 tarihinde Bingöl Aile ve sosyal politikalar il Müdürlüğünde çalışmakta olan 32 çalışana (ASDEP, Ek Ders ve 4B Dahil ) Sosyal Hizmet Merkezi konferans salonunda “Bağımlılıkla Mücadele” konusunda seminer verildi.
Seminerde; Narkotik Suçlarla Mücadele Biriminde görevli Uzman Personel tarafından Madde Bağımlılığının Önlenmesinde Ailenin Rolü, Bağımlılık Yapıcı Maddeler, Madde Kullanmada Etkili Olan Ailesel Faktörler, Madde Bağımlılığının Belirtileri, Madde Bağımlılığı Nasıl Anlaşılır, Madde Kullanımından Şüphelenildiğinde Ebeveyn ne yapmalı vb. konulara değinildi. Bingöl İl Müftülüğü Aile ve Dinî Rehberlik Bürosunda Görevli Vaiz tarafından da; İnsanın Özdeğeri, İnsanın Sorumluluğu, Emanetlerin Korunması, İnsanın Dokunulmazlığı, Madde Bağımlılığı, Dinî Metinlerden Deliller, Madde Bağımlılığı ile Dinî ve Ahlâkî Anlamda Mücadele İçin Ne Yapılmalı vb. konulara değinildi.
Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, İl emniyet Müdürlüğü ve İl müftülüğü tarafından toplum yararına multidisiplinel anlamda yapılan çalışmalar hakkında bilgi verildi. Eğitim sonunda katılımcıların soruları cevaplandırılarak eğitim sonlandırıldı.

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat