SON DAKİKA

Kalorifer Yakmak İçin Belge Şartı

Bu haber 30 Ekim 2017 - 14:22 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bingöl Belediyesi, ateşçi belgesi olmadan kalorifercilik yapan kişilere yasal işlem uygulanacağını bildirdi.
Bingöl Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Koordinatörlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada, Bingöl Belediye Başkanlığı ile Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından hava kirliliği ile mücadele kapsamında yapılacak denetimlerde, kalorifer ateşçiliği belgesi bulunmayanlar hakkında yasal işlem uygulanacağı belirtildi.
Belgesi olmayan kişilerin kaloriferci olarak çalıştırılmaması gerektiği vurgulanan açıklamada, hava kirliliğinin önlenmesi için kömür alımlarına da dikkat edilmesi gerektiği ifade edildi.
Açıklamada, “Hava kirliliği ile ilgili etkin bir mücadele yürütülebilmesi için vatandaşlarımızın alınacak kömürün izinli olup olmadığına bakılması, kalorisi yüksek, kükürt oranı düşük kömürlerin tercih edilmesi, kaloriferin sertifikalı kişilere yaktırılması, Kalorifer ateşçilerinin tekniğine uygun olarak kaloriferleri yakmaları  hususlarına dikkat etmeleri gerekmektedir. 2015/2016 kış sezonu öncesinde gerek vatandaşlarımızın ve gerekse kamu kurum ve kuruluşlarımızın yukarıda belirtilen hususlar çerçevesinde hareket etmeleri temiz bir hava solumamız için önem arz etmektedir” denildi.

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat