SON DAKİKA

Yayla Evlerinde Gıda Bırakmayın Uyarısı

Bu haber 28 Ekim 2017 - 11:31 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Elazığ Valiliği, yerleşim yerlerine uzak yazlık, yayla evi, bağ evi vb. yerlerde gıda malzemesi bırakılmaması konusunda vatandaşları uyardı.
Elazığ Valiliğinden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Güvenlik güçlerinin terör örgütlerine karşı sürdürdüğü üstün gayret ve başarılı mücadele sonucunda terör örgütleri büyük kayıplar vererek yok olma noktasına gelmiştir. Bu teröristler artık inlerine çekilerek kışın gelmesini ve devletin elinden kurtulma telaşına kapılmışlardır. Halkımız da bu teröristlerin gerçek yüzünü görmüştür. Halktan yardım alamayacağını anlayan terör örgütü mensuplarının, özellikle kış sezonu süresince yerleşim yerlerine uzak yazlık, yayla evi, bağ evi vb. yerlere girerek ihtiyaçlarını giderme yoluna gidecekleri düşünülmektedir.
Bu amaçla; yerleşim yerlerinden uzak, yazlık, yayla evi, bağ evi vb. olarak kullanılan evlerde gıda malzemeleri, yiyecek, içecek türünden hiçbir malzemenin bırakılmaması elzemdir. Halkımızın can ve mal güvenliği ile huzur ortamının devamı bakımından vatandaşlarımızın üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmeleri ve duyarlı davranmaları önemle rica olunur.”

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat