SON DAKİKA

Vali Mantı'dan 29 Ekim Mesajı

Bu haber 27 Ekim 2017 - 20:17 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bingöl Valisi Ali Mantı 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.
Vali mantı yayınladığı mesajda şu ifadelere yer verdi: “Cumhuriyetimizin kuruluşunun 94. yıldönümünü milletçe büyük bir gurur ve heyecanla idrak etmiş bulunuyoruz.
Tarihimiz, hürriyet ve istiklal timsali olan engin devlet tecrübesi ve insanı merkeze alan dünya görüşü ile bizlere büyük bir miras bırakmıştır. Her daim bağımsızlığına düşkün olan halkımız uluslararası sömürge güçlerine ve ‘çelik zırhlı duvar’lara karşı verdiği destansı ‘kurtuluş mücadelesi’ ile tarihine altın bir sayfa daha eklemiştir. ‘Kurtuluş mücadelemiz’ direniş ve dirilişin sembolü olarak bağımsızlık mücadelesi veren halklara umut ve ilham kaynağı olmuştur.
Hamdolsun bugün Türkiye’miz bölgenin ve dünyanın parlayan yıldızı haline gelmiştir. Hemen her alanda dev atılımlar gerçekleştiren Cumhuriyetimiz, bölgesinde en gelişmiş ülke, hatırı sayılır bir güç ve istikrar unsuru bir dünya devleti olmuştur. Bu başarının arkasında ‘kurtuluş mücadelesi’ ve ‘15 Temmuz direnişi’ gibi mümtaz kareler vardır.
Ülkemizin dört tarafının kültürel zenginlikleri ile karılan gücümüzü korumak ve iyiliklerin artması, toplumsal felahın devamı için el birliği ve yürek birliği ile çalışmalıyız. Sonraki nesillere ve tüm dünyaya insanı yücelten, ahlakı hayat tarzı kılan bir teklifin ve mesajın temsilcileri olmalıyız. Dünyanın dört bir tarafındaki mağdurlara ve mazlumlara Anadolu toprağının her karışındaki merhamet tohumları ile yakın durmalı, karanlığın ve zulmün temsilcilerine ve durmak bilmeyen ‘hayasız akın’lara karşı uyanık olmalıyız.
Meşruiyetini cumhurdan alan, iktidarın millete ait olduğu ve fertlerin vatandaş olarak eşit olduğu Cumhuriyet’in kazanımlarını muhafaza etmeli, hukuk, adalet, özgürlük, eğitim, sağlık, iktisat gibi konularda daha müreffeh bir ülke için samimi çabalar üretmeliyiz.
Bu duygu ve düşüncelerle başta Gazi Mustafa Kemal olmak üzere Cumhuriyetimizin kurulmasında emeği geçen isimsiz kahramanlarımızı, aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet ve minnetle yad ediyor, Bingöllü hemşehrilerimin Cumhuriyet Bayramını en hasbi duygularla kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat