SON DAKİKA

Öğrenci Koçluğu Programına Yoğun İlgi

Bu haber 27 Ekim 2017 - 20:23 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz’ın göreve gelmesinin ardından hayata geçirdiği sosyal sorumluluk projelerinden olan Aile Danışma ve Eğitim Merkezi (ADEM), “Mutlu Aile Huzurlu Toplum” sloganıyla aile danışmanlığı hizmeti yanında çocuklarımıza yönelik eğitimlerini de sürdürüyor
Bu kapsamda hayata geçirilen ve İlkokul ile ortaokul sürecinde olan öğrencilerin beden ve ruh dünyasını zenginleştirmeyi hedefleyen ‘Öğrenci Koçluğu Programı’ ailelerden yoğun ilgi görüyor.
Öğrencinin eğitim gördüğü derslerde başarılı olmasının, programlı ders çalışma alışkanlığı geliştirmesinin, motivasyon, dikkat ve hız bakımından yeterliliğinin artırılmasının hedeflendiği program haftada iki gün olarak devam ediyor.
Öğrencinin okul, sınav, aile ve bireysel duygu durumunu göz önünde bulundurarak,  başarı yolculuğunda ihtiyaç duyduğu ve kendinde eksik hissettikleri noktaların tamamlanacağı bu program ile aynı zamanda öğrenci-aile arasında denge kurulması ve doğru iletişimin geliştirilmesi gibi faaliyetlerde gerçekleştiriliyor.
Konunun uzmanları tarafından verilen “Öğrenci Koçluğu Programı”  kapsamında öğrencilere verilen eğitimler şunlar:
*Hedef Belirleme
*Öğrenciye Uygun Ders Çalışma Programı
*Dikkat Geliştirme
*Çocukların aileleriyle etkileşimlerinin değerlendirildiği “Aile Çizimi Testi”
*Çoklu Öğrenme Envanteri
*Duygusal Zekâ Testi
*Hafıza Teknikleri
*Anlayarak Hızlı Okuma ve Öğrenme Teknikleri
*Motivasyon
*Sınav Kaygısı
*Özgüven
*Değerler Eğitimi
*Sanat Etkinliği “Tuz seramiği etkinliği ile origami”
*Satraç, Puzzle, Mangala, Mandala Boyama Etkinliği,
*Film Etkinliği
Elazığ Belediyesi Aile Danışma ve Eğitim Merkezi tarafından başlatılan ‘Öğrenci Koçluğu Programı’nı, başarıyla tamamlayan öğrencilere program sonunda sertifika verilecek.

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat