SON DAKİKA

Birinci Münazara Yarışması Düzenlendi

Bu haber 27 Ekim 2017 - 10:45 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının başlattığı 1. Münazara Yarışmasının Bingöl elemeleri yapıldı. Yarışmayı kazanan 4 öğrenci Diyarbakır’da bölge elemelerine katılacak.
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın sunmuş olduğu sosyal hizmet modellerinden faydalanan çocukların; özgüven ve sorumluluk duygularını geliştirmek, farklı görüşleri bir arada yaşatabilme ve empati kurma duygularını geliştirmek, kendilerini sözlü olarak ifade edebilmelerini sağlamak, fikir üretme ve problemlere çözüm bulma yeteneklerini geliştirmek, antitezler üretme, herhangi bir konuda mantık yürütme, araştırma yapma, düşüncelerini savunacak kanıtlara ulaşma, tezler ve istatistikî bilgiler yoluyla savunma becerilerini geliştirmesine ortam hazırlamak amacıyla ülke genelinde düzenlenen “1. Münazara Yarışması”nın Bingöl elemeleri 26.10.2017 tarihinde gerçekleşti.
“Kitap okumanın en verimli yılları gençlik yılları mı yaşlılık yılları mı? “İnternetin çocuklar için olumlu ve olumsuz yönleri?” konularının tartışıldığı yarışmada taraflar jüri gözetiminde sunumlarını iki oturumda gerçekleştirdi.
Bingöl Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne bağlı Sevgi Evleri Çocuk Sitesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen yarışmada kazanan 4 kişilik öğrenci grubunun 1-15 Kasım tarihlerinde Diyarbakır İlinde bölge birincilerinin belirleneceği bölge finallerine katılacakları öğrenildi.
Yarışma sonunda katılımcılara Katılım Belgesi ve çeşitli hediyeler takdim edildi.

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat