SON DAKİKA

Bingöl AFAD Ekibi Muş'ta Tatbikat Yaptı

Bu haber 26 Ekim 2017 - 17:51 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bingöl Afet ve Acil Durum (AFAD) Müdürlüğüne bağlı arama kurtarma ekibi Muş’ta yapılan tatbikata katıldı.
Bingöl AFAD İl Müdürü M.Emin Boğatekin, şube müdürleri M.Nuri Değişman ve Ekrem Kavran beraberinde ki 5 kişilik Arama Kurtarma ekibi ile Türkiye Afet Müdahale Planı çerçevesinde 25.10.2017 çarşamba günü Muş İl AFAD koordinesinde düzenlenen “2017 Muş Afet Müdahale Planı Deprem Saha Tatbikatına” destek il olarak Bitlis AFAD Müdürlüğü ekipleri ile beraber katıldılar.
Söz konusu tatbikatın amacı olası herhangi bir afet ve acil durumda İl AFAD Müdürlükleri arasında eşgüdümün ve koordinasyonun sağlanması, saha tatbikatına katılan arama kurtarma personellerinin bilgi, beceri ve uygulama alıştırmalarının arttırılmasıdır. 26 TAMP hizmet grubu temsilcileri, saha tatbikatını yerinde izleyerek afet ve acil durumlarda gruplarının görev ve sorumluluklarını yerinde öğrenme fırsatı buldular.
Yapılan saha tatbikatı sonrası Bingöl AFAD İl Müdürü M.Emin Boğatekin, Bitlis AFAD İl Müdürü Ali Fuat Balkan ile birlikte Muş AFAD İl Müdürü Veysi As’ı makamında ziyaret ederek, yapılan tatbikat ile ilgili bilgi alış verişinde bulunarak, tatbikata ev sahipliği yaptıkları için de teşekkür ettiler.