SON DAKİKA

Muş'ta Okul Önlerinde Sıkı Denetim

Bu haber 24 Ekim 2017 - 19:18 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Muş İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekipler tarafından sürdürülen denetimler çerçevesinde okul önleri ile metruk yapılarda çalışmalar yapıldı.
Muş İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekipler tarafından sürdürülen denetimler çerçevesinde okul önleri ile metruk yapılarda çalışmalar yapıldı. Muş İl Emniyet Müdürlüğü´ne bağlı Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü, Terörle Mücadele (TEM) Şube Müdürlüğü, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şube Müdürlüğü, Çocuk Şube Müdürlüğü, Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü ile Trafik Şube Müdürlüğü ekipleri, öğrenci ve çocukların korunması için okul önleri, umuma açık işyerleri, park ve bahçeler ile metruk alanlarda çalışmalar yapmaya devam ediyor.  Sabah saatlerinde denetimlere başlayan ekipler şüpheli şahısların üst aramasını yapmanın yanı sıra GBT sorgulaması da yaptılar. Okul çevresinden geçen araçları durduran polis ekipleri, araç sürücülerine GBT sorgulaması yaparak araç içerisinde de aramalar yaptı. Okul çevrelerinde yaptıkları kontroller sırasında öğrencilere uyuşturucu satışı yapan kişilere karşı uyarılarda bulunan polis ekipleri, öğrencilere olası bir vaka sırasında hemen çekinmeden ALO 155´i aramalarını istedi. Türkiye genelinde çocukların korunmasına yönelik denetim uygulaması yaptıklarını belirten polis ekipleri, okul ve çevresindeki yabancı şahıslara yönelik ve okul çevresinde bulunan umuma açık iş yerleri, park, bahçe ile metruk yerlerin denetimini yaptıklarını belirttiler.
“Adım Başı Büyük Tehlikeler Bekliyor”
Vatandaşlar da polis ekiplerinin yaptıkları çalışmalardan memnun olduklarını aktardılar. Vatandaşlardan Ekrem Akıncı, “Geldiğimiz zaman itibariyle çok sıkıntılı olmuş hayat. Çocuklarımızı okula gönderiyoruz ama onları dışarıda çok sayıda tehlikenin de beklediğinin farkındayız. Bu nedenle emniyet güçlerinin omuzlarına çok fazla yük biniyor. Her ailenin istediği tek bir şey vardır; çocuklarının okullarına sağ salim gidip gelmeleri ve herhangi bir şeye bulaşmamaları ama maalesef günümüzde bu pek de mümkün olmuyor. Çünkü gelişen hayat şartları hepimizden daha fazla çocuklarımızın hayatını tehlikeye sokuyor. Adım başı artık neredeyse büyük tehlikeler bekliyor onları. Günümüzde çocukların hemen hepsi kötü alışkanlık edinmiş oluyorlar. Biz sabahları çocuklarımız yolluyoruz okula ama onların nereye gittiklerini bilmiyoruz maalesef. Okula diye çıkıp bazen internet kafelerde vakit geçiriyorlar akşama kadar. Derslerine girmiyorlar böylece derslerinden geri kalmış oluyorlar. Sadece bu da değil her anlamda sorunlar oluyor. Uyuşturucu zaten günümüzde en büyük sorun olarak karşımıza çıkıyor neredeyse artık evimizin için bile girmiş durumda. Bizler her zaman çocuklarımızın yanında olmadığımız için neler yaptıklarını bilmiyoruz. Bunun için az önce de belirttiğim gibi emniyet güçlerinin omuzlarına büyük bir yük binmiş oluyor. Bu konuda sadece polisin değil, ailelerinde çocuklarına çok fazla ağırlık vermesi her zaman onlara göz kulak olması gerekiyor. İnşallah bu uygulamalar bundan sonra da her zaman sürer bizlerinde gözü arkada kalmaz ve çocuklarımız farklı yollara sapmazlar” şeklinde konuştu.
“Her Türlü Sorun ve Sıkıntılarıyla İlgilenmeleri Gerekiyor”
Öğrenci velileri ise uygulamadan duydukları memnuniyeti dile getirerek, “Günümüzde hepimizin hayatı tehlikede, bin bir türlü sorun ve sıkıntı bekliyor ama çocukları, gençleri daha kolay bunlara kanabiliyorlar. Her gün televizyonlardan izliyoruz uyuşturucu kullananlar, faklı yollara sapanlar çok fazla şeyle karşılaşıyoruz. Ebetteki bu konuda ailelerinin de çok büyük etkisi var. Her zaman çocuklarının yanında olmaları gerekiyor. Her türlü sorun ve sıkıntılarıyla ilgilenmeleri gerekiyor, bu konularda çocuklarını uyarmaları gerekiyor. Fakat her zaman bu tarz uyarmalar ve çocuğunun yanında yer almaları yetmeyebiliyor. Bu anlamda emniyetin denetimleri çok önemli biz veliler için, bizim geride kaldığımız yetişemediğimiz konulara da onlar bakıyor. Bu şekilde bizimde gözümüz arkada kalmıyor. İnşallah bu uygulamalar her geçen gün arttırılır, yapılan çalışmalar için emniyet güçlerine teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandılar.
Muş Ovası Gazetesi

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat