SON DAKİKA

Kös Kaplıcaları Protokolü İmzalandı

Bu haber 24 Ekim 2017 - 16:04 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bingöl Valiliği ile Bingöl Üniversitesi arasında Kös Kaplıcaları işletmesi ile ilgili protokol imzalandı.
Bingöl Üniversitesi Ilıcalar Kaplıca tesislerinde düzenlenen protokol törenine ValiAli MANTI, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet YILMAZ, Bingöl Üniversitesi Rektörü İbrahim ÇAPAK, Milletvekili Enver FEHMİOĞLU, Eski Milletvekilleri Fevzi BERDİBEK ve Eşref TAŞ, Kalkınma Bakan Yardımcısı Yusuf COŞKUN, Ilıcalar Belediye Başkanı M. Akif GÜNERİGÖK, İl Meclis Üyeleri ve vatandaşlarımız katıldı.
Ilıcalar Belediye Başkanı M. Akif GÜNERİGÖK’ün açılış ve selamlama konuşmasından sonra söz alan Bingöl Üniversitesi Rektörü İbrahim ÇAPAK, ‘esas olan memleketimize hizmettir’ dedi.
Daha sonra söz alan ValiMANTI şunları söyledi: “Sayın Bakanım, Sayın Vekillerim, Sayın Rektörüm, kıymetli hazirun. Öncelikle böyle güzel bir programda bir araya geldiğimiz için teşekkür ediyorum. Biz başından beri diyoruz ki burada parasal bir şey yok ama prestij var. Prestij adına bu protokol yapıldı. İnşallah belediyemize hayırlı olur. Bu protokolün yapılmasında bize kolaylık gösteren il genel meclisi başkanımıza, özel idare sekreterimize, il genel meclisi üyelerimize katkılarından dolayı herkese teşekkür ediyorum. Ayrıca bu güzel törende bizleri yalnız bırakmadınız sizlere teşekkür ediyoruz. İnşallah hayırlı uğurlu olur. Önemli olan milletimizin birliği, beraberliği, kalplerin huzur bulmasıdır. Ufak tefek şeylerin çok da maddi bir değeri yok. Önemli olan birliğimiz, beraberliğimiz, dayanışmamız ve kardeşliğimizdir. Allah bu birliğimizi, beraberliğimizi, dayanışmamızı, kardeşliğimizi daim ve kaim eylesin. Hepinize teşekkür ediyorum, saygılar sunuyorum.”
Son olarak mikrofona davet edilen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet YILMAZ şunları söyledi:
Sayın Valim, değerli arkadaşlar hepinize saygılar sunuyorum. Ilıcalar bizim çok değerli bölgemiz. Bingöl’ün turistik bölgesi. Termal kaynaklarımız var. Özellikle turizme uygun tesislerimiz var. Bu tesis il genel meclisimiz tarafından üniversitemize kullanım amaçlı tahsisi edildi. Üniversitenin varlığının burada yerel olarak sahiplenmesi önemli gördüğümüz bir şeydi. Son dönemde Valimizin ve Rektörümüzün gayretleriyle, il genel meclisi başkanımızın, il genel meclisi üyelerimizin destekleriyle nihayet gerçekleşti. Bunun gerçekleştiğini görmekten büyük bir mutluluk duyuyorum. Beldemizin bu işleri nasıl sahiplendiğini görüyoruz. İnşallah hayırlı olur bu protokolümüz. Bu protokol ile birlikte bu tesisten elde edilecek gelirin yüzde 8’lik kar payı belediyemize aktarılacak. Bununla da belediyemiz bu tesisimizle hizmet edecek. Bu beldemiz sadece Bingöl’e değil çevre illere de hizmet edecek bir belde. Yeni bir takım kaynaklarla, tesislerle burası çok daha önemli bir termal turizm merkezi haline gelmiş olacak Allah’ın izniyle. Ben tekrar Sayın Valimize çok teşekkür ediyorum. Rektörümüze, il genel meclisimize ve ılıcalar belediyemize teşekkür ederim. Cenabı Allah hayırlı uğurlu etsin.”
Program Ilıcalar Belediye Başkanlığının verdiği yemek ile sona erdi.

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat