SON DAKİKA

İŞKUR Kapsamında 40 Güvenlik Görevlisi Alındı

Bu haber 24 Ekim 2017 - 20:01 'de eklendi ve kez görüntülendi.

TYP kapsamında Bingöl’de 40 kişiye geçicide olsa iş imkânı doğdu. Bingöl’de çekilen kura sonucu İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve üç ilçede toplamda 40 kişi TYP kapsamında güvenlik personeli olarak çalışacak.
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, İç İşleri Bakanlığı İle Milli Eğitim Bakanlığı Toplum Yararına Program (TYP) Protokolü hükümleri çerçevesinde Bingöl İş-kur İl Müdürlüğü ile Bingöl, Genç, Solhan ve Karlıova Milli Eğitim Müdürlükleri işbirliğinde toplam 40 kişiye yönelik olarak Millî Eğitim Bakanlığına bağlı resmi okullarda güvenlik personeli alımı konusunda Toplum Yararına Programlar (TYP) için katılımcılar noter kurası ile belirlendi.
Bu kapsamda İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı okullarda 25 kişi, Genç Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı okullarda 5 kişi, Solhan Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı okullarda 5 kişi ve Karlıova Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı okullarda 5 kişi çalışacaktır.
Güvenlik görevlileri için programın başlama ve bitiş tarihlerinin 06 Kasım 2017 – 30 Haziran 2018 Tarihleri arası olduğu belirtildi.
Gündem 12

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat