SON DAKİKA

Mutluca Grup Yolu BSK Çalışması Tamamlandı

Bu haber 23 Ekim 2017 - 10:33 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Solhan’a bağlı Yüzenada-Hazarşah-Mutluca grup yolundaki 13,5 km’lik BSK (Bitümlü Sıcak Karışım) asfalt çalışması tamamlandı.
Tamamlanan grup yolu için açılış programı yapıldı. Açılış programında yaptığı konuşmada Vali Ali Mantı şunları söyledi: “Sayın Bakanımıza teşekkür ediyoruz. Ayağının tozuyla buraya, köyümüze gelelim dedi. Gururla söyleyebiliriz ki ülkemizde her gün güzel şetler oluyor. Bunlardan bir tanesi de yollarımız konusunda yapılan çalışmalardır. Önceki yıllarla kıyaslanmayacak ölçüde ulaşım konusunda mesafe aldığımızı söyleyebiliriz. Şehirlerarasında BSK çalışmaları nadir iken şimdi köy yollarımıza kadar bu hizmeti getirmiş bulunuyoruz. Biz milletimizin her türlü hizmetin en iyisine layık olduğuna inanıyoruz. Allah birliğimizi ve beraberliğimizi bozmasın. Birliğimiz, beraberliğimiz daim ve kaim olsun. Emeği geçen herkese teşekkür ederim, hayırlı olsun diyorum.”
Daha sonra konuşan Bingöl Milletvekili Cevdet Yılmaz ise şunları söyledi: “Sayın Valim, çok değerli milletvekili arkadaşlarım, çok değerli belediye başkanlarımız, il genel meclisi başkanımız, muhtarlarımız, çok değerli Hazarşahlı hemşehrilerim hepinizi saygıyla selamlıyorum. Bu bölgemizin bir yol problemi vardı uzun zamandır. Çok kaliteli bir yol yaptık. Geçmişte şehirler arasında böyle yollar yoktu. Şimdi şehirler arasında olmayan yol çok şükür köylerimizde var. Çok güzel bir yol olmuş. Ben sizin huzurunuzda Sayın Valimize, özel idaremize, encümenlerimize, il genel meclisi üyelerimize, teknik çalışan arkadaşlara, müteahhit firmaya çok çok teşekkür ediyorum. Çok güzel bir çalışma olmuş. 13.5 buçuk km. Bu yolda daha önce 4 km yol yapılmıştı. Toplam 17.5 km çok kaliteli asfalt yapıldı. Son yaptığımız yol eski parayla 3,5 trilyon lira. Sadece bu hizmet 3.5 trilyon lira. Ben huzurunuzda bize bu imkânı sağlayan Sayın Cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyorum. Onun liderliğinde güçlü hükümetler olmasaydı, Türkiye’nin ekonomisi güçlü olmasaydı böyle hizmetler olmazdı. Çok şükür böyle güçlü bir liderimiz var, hükümetimiz var. Biz de bu hizmetlere vesile oluyoruz. Cenabı Allah bu hizmetleri daha bereketli etsin. Daha yeni hizmetlerle Türkiye’miz, Bingöl’ümüz geleceğe yürüsün. Biz birlik ve beraberlik içerisinde olduğumuz sürece, biz bu dualarımızı desteklerimizi sürdürdüğümüz müddetçe inşallah bu yolda da devam edeceğiz. Yeni hizmetlerle, yeni çalışmalarla. Bu güzel hizmet için emeği geçen herkesi tekrar tebrik ediyorum. Hayırlı mübarek olsun diyorum. Hepinize saygılar sunuyorum.”

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat